11. Festiwal Akademia Gitary

18 sierpnia Teatr Muzyczny w Poznaniu po raz jedenasty zainauguruje w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza festiwal Akademia Gitary. Podczas koncertu wystąpią Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga, Marco Frezzato i Łukasz Kuropaczewski.

Festiwal Akademia Gitary (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Akademia Gitary (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barneschi, Massa, Stonoga oraz Frezzato to znakomici wielokrotnie nagradzani na światowych konkursach i festiwalach artyści, których łączy zamiłowanie do muzyki XVII wieku. Wywodzą się z takich znakomitych zespołów, jak Il Giardino Armonico czy Café Zimmermann. Towarzyszący im Łukasz Kuropaczewski jest dyrektorem artystycznym Festiwalu i jednym z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz prestiżowego Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w USA, gdzie studiował pod okiem samego Maestro Manuela Barrueco.

Wśród prezentowanego podczas inauguracji repertuaru usłyszeć będzie można Koncert na smyczki oraz Koncert D-dur na gitarę i smyczki Antoniego Vivaldiego, Terzetto na gitarę, skrzypce i wiolonczelę Niccola Paganiniego oraz Kwintet Fandango Luigiego Boccheriniego.

11. Festiwal Akademia Gitary
Koncert inauguracyjny: 18 sierpnia godz. 19.00
Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Teatr Muzyczny w Poznaniu

Komentarze wyłączone.