Jak smakuje sztuka?

Jak smakuje sztuka? to całoroczny cykl interdyscyplinarnych warsztatów rodzinnych dla dzieci w wieku 5–10 lat realizowany we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Jak smakuje sztuka?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jak smakuje sztuka?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punktem wyjścia do działania jest sztuka abstrakcyjna i twórczość Jana Tarasina, którego prace wielokrotnie pokazywane były również w CSW. Podczas spotkań prowadzonych przez doświadczonych edukatorów i artystów odpowiemy wraz z dziećmi na pytania o zmysłowy odbiór sztuki. Wykorzystamy zjawisko synestezji czyli połączenia zmysłów, a tym samym poznamy sztukę przez pryzmat smaków, zapachów, dźwięków, tekstu.

W każdym miesiącu – od czerwca do listopada odbędą się po dwa warsztaty w każdym z miast. Łącznie będzie to 24 warsztatów, po 12 w Kaliszu i Warszawie. Warsztaty poprowadzone zostaną przez edukatorów i artystów tj. Agata Kiedrowicz, Adriana Marczewska, Marta Szostek, Marta Frank, Anna Królikiewicz, Rafał Meszka. Edukatorzy z instytucji: Iga Fijałkowska, Aleksandra Rajska, Joanna Rentowska i Anna Szary oraz współpracujący z Galerią Sztuki im. Jana Tarasina m.in.Natalia Czarcińska, Adrian Kempa, Bogusława Krassowka-Kowalczyk, Klaudia Rymarczyk. Warsztaty są bezpłatne.

Terminy warsztatów w Kaliszu:

  • 21, 28 lipca
  • 4, 25 sierpnia
  • 8, 29 września
  • 13, 20 października
  • 10, 17 listopada

Warsztaty Jak smakuje sztuka? 
Od lipca do listopada 2018 roku
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Komentarze wyłączone.