Oko na Julię – love story widziane z perspektywy drona

20 lipca do kin trafi kolejny film nominowanego do Oscara Kima Nguyena. Oko na Julię to współczesna opowieść o Romeo i Julii, widziana z perspektywy drona. Zaawansowana technologia zbliża do siebie ludzi oddalonych o tysiące kilometrów, którzy w innych okolicznościach mogliby się nigdy nie spotkać.

„Oko na Julię”, reż. Kim Nguyen (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Oko na Julię”, reż. Kim Nguyen (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Gordon (Joe Cole, znany z seriali Peaky Blinders i Czarne lustro) pracuje w amerykańskiej firmie ochraniającej rurociąg położony na północnoafrykańskiej pustyni. Za pomocą robota-drona bacznie obserwuje oddaloną o tysiące kilometrów
okolicę z biura Detroit. Pewnego dnia na terenie patrolowanym przez Gordona zjawia się dziewczyna – Ayusha (Lina El Arabi), która zaczyna go intrygować.


Chłopak postanawia śledzić ją za pomocą drona i dowiaduje się, że rodzina chce ją zmusić do zamążpójścia ze starszym mężczyzną. Ayusha jest zakochana w innym. Dziewczyna postanawia uciec, a Gordon decyduje się jej w tym pomóc… Ta pustynna wersja Romeo i Julii wciąga Gordona bez reszty. – Wiem, że chcesz uciec ze swoim chłopakiem. Widzę, że bardzo się kochacie, więc chciałbym wam pomóc – mówi Gordon do oddalonej o tysiące kilometrów dziewczyny, która go coraz bardziej fascynuje.

Plan Gordona okazuje się nie iść po jego myśli. Sytuacja na tyle się komplikuje, że musi przekroczyć kompetencje w swojej pracy. A niespodziewany bieg gwałtownych wydarzeń wpłynie także na jego własne losy.

Oko na Julię, reż. Kim Nguyen
Premiera: 20 lipca 2018 roku
Against Gravity

Komentarze wyłączone.