• 2018-07-13

Performing Europe – sezon 2 w Warszawie

16 lipca rozpocznie się w Warszawie drugi sezon projektu Performing Europe. Przez pierwsze 5 dni odbędzie się laboratorium poświęcone tworzeniu wyobrażonej przestrzeni dla tańca pod kierunkiem Petera Stamera. 21 i 24 lipca organizatorzy zapraszają na spektakle portugalskich choreografek: Raqueli André i Cláudii Dias.

„Performing Europe” – sezon 2 (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Performing Europe” – sezon 2 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach drugiego sezonu Performing Europe zapraszamy do odkrywania nowych prac artystów sieci advancing performing arts project (apap). Dwie portugalskie choreografki podejmują tak ważny dziś temat ciągłości w procesie tworzenia. Cláudia Dias (Tuesday: All That Is Solid Melts Into the Air) w swojej drugiej z siedmiu planowanych prac, nawiązując do cytatu z Manifestu komunistycznego, pokazuje, jak wszystko, co stałe, rozpływa się w powietrzu, wszystko, co święte, zostaje sprofanowane, a człowiek jest zmuszony stanąć twarzą w twarz z prawdziwymi warunkami życia. Raquel André, pochłonięta obsesją kolekcjonowania,przyjeżdża do Warszawy, aby powiększyć swoją Collection of Lovers o tych, którzy kochają, a także Collection of Artists o tych, którzy tworzą. Peter Stamer z kolei przeprowadzi nas przez doświadczanie tworzenia wirtualnego Centrum Tańca (Tworzymy Centrum Tańca. Laboratorium wyobraźni).

Performing Europe to projekt rozpisany na cztery lata, stworzony przez jedenastu partnerów networku apap (advancing performing arts project), zrzeszającego organizacje związane z tańcem. Fundacja Ciało/Umysł jest od 2012 roku polskim partnerem networku. Projekt jest realizowany w latach 2016-2020 w dziesięciu krajach Europy i w Libanie, wspiera czterdziestu artystów, produkcję i prezentacje prac z dziedziny tańca i sztuk performatywnych oraz międzynarodową współpracę. Uczestniczący w Performing Europe artyści i organizacje sięgają po różnorodne środki wyrazu i tematykę bliską rzeczywistości społeczno-politycznej, szukają nietypowych miejsc prezentacji powstałych prac.

Projekt Performing Europe – sezon 2
Od 16 do 24 lipca 2018 roku
Warszawa 

Komentarze wyłączone.