Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA

Już po raz szósty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino zaprosiła studentów, artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA.

Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA (źródło: materiały prasowe organizatora)

W poprzedniej edycji wzięło udział blisko 60 artystów z całego świata, w tym m.in. z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Brazylii, USA i Argentyny. W tym roku kursy PATA po raz pierwszy prowadzone będą w całości przez wykładowców łódzkiej ASP. Już na początku lutego zapisali się pierwsi uczestnicy z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Francji i z Polski.

Pomiędzy 17 lipca a 31 lipca 2018 roku kursanci będą mogli zdobywać nowe doświadczenia uczestnicząc w zajęciach: grafika artystyczna – techniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz sitodruku prowadzonych przez kierownika Pracowni Technik Łączonych, prof. Sławomira Ćwieka.

W temat eksperymentalnej tkaniny artystycznej zainteresowanych wprowadzi prof. Lidia Choczaj, natomiast zagadnieniem druku na tkaninie zajmie się tradycyjnie prof. Krystyna Czajkowska. Ze względu na duże zainteresowanie podczas ubiegłorocznej edycji, ponownie w ofercie letnich kursów znajdą się także zajęcia poświęcone komiksowi i preprodukcji filmów i gier (prowadzącym będzie prof. Gabriel Kołat).
Sierpniowa sesja upłynie pod znakiem nieograniczonej kreacji oraz wymiany doświadczeń artystycznych. W ofercie trwających od 6 do 18 sierpnia warsztatów, znajdą się m.in. zajęcia poświęcone technice sitodruku, którą w ujęciu eksperymentalnym przedstawi dr Agata Stępień. W świat graficznej różnorodności uczestników wprowadzi dr Tomasz Matczak z Pracowni Technik Litograficznych łódzkiej ASP.
6. edycji Letnich Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA jak co roku towarzyszyć będą wystawy oraz wykłady.

Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA
Od 17 do 31 lipca 2018 roku
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
Łódź

Komentarze wyłączone.