We wrześniu 4. Szkoła Krytyki Teatralnej

Do 31 lipca można przesyłać zgłoszenia do 4. edycji Szkoły Krytyki Teatralnej. Intensywny kurs dla młodych krytyków odbędzie się w tym roku od 14 do 24 września w Siennej w Kotlinie Kłodzkiej oraz we Wrocławiu.

Szkoła Krytyki Teatralnej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szkoła Krytyki Teatralnej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z zakresu analizy dzieła teatralnego, kształtowania warsztatu pisarskiego, redagowania tekstu, publicystyki teatralnej, historii teatru, a także w wielu spotkaniach i warsztatach z praktykami teatralnymi (m.in. Piotrem Cieplakiem, Eli Tonevą, Tomaszem Rodowiczem i Artim Grabowskim). Czwarta edycja Szkoły Krytyki będzie kładła największy nacisk na opis teatralnego offu. Przewidywane są zajęcia przygotowujące do przeprowadzenia własnego projektu badawczego z zakresu teatru niezależnego pod opieką profesora Dariusza Kosińskiego, z możliwością pozyskania dofinansowania dla najlepszych projektów. Drugi blok zajęć odbędzie się we Wrocławiu i obejmie udział w redakcji gazety festiwalowej wraz z warsztatem krytycznym i redaktorskim pod okiem dr Piotra Olkusza i dr Moniki Wąsik.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

4. Szkoła Krytyki Teatralnej
Od 14 do 24 września 2018 roku
Sienna, Wrocław

Komentarze wyłączone.