• 2018-07-12

Polski Teatr Tańca zaprasza na Laboratorium Twórcze

Do 15 lipca można przesyłać zgłoszenia do drugiej edycji Laboratorium Twórczego. Propozycja skierowana jest do studentów kierunków artystycznych, młodych twórców oraz seniorów.

Polski Teatr Tańca, „Laboratorium Twórcze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polski Teatr Tańca, „Laboratorium Twórcze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach Laboratorium Twórczego odbędzie się cykl 6 warsztatów: Taniec, technologia, słowo i… dużo więcej! (laboratorium technologiczne), Laboratorium ruchu (warsztat biomechaniki), Laboratorium działania z reżyserem, Laboratorium słowa, Laboratorium wieku oraz Cykl Dancing Poznań.
Kuratorką tegorocznej edycji jest Anna Królica.

Laboratoria twórcze opierają się na pracy procesowej w zintegrowanych działaniach interdyscyplinarnych sztuk. Wyobrażamy sobie „Laboratoria” jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzimy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury,  w którym wspólna praktyka, to nierzadko badania i/lub praca laboratoryjna.

Warsztaty poprowadzą m.in.: Weronika Szczawińska, Anna Królica, Aleksiej Lewiński. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.

Polski Teatr Tańca  –  Laboratorium Twórcze
Od 24 sierpnia do 31 sierpnia 2018 roku
Poznań

Komentarze wyłączone.