• 2018-07-12

4. Ogólnopolski Festiwal Teatru Gdynia Główna – Pociąg Do Miasta

Od 30 lipca do 5 sierpnia odbywać się będzie w Gdyni 4. Ogólnopolski Festiwal Teatru Gdynia Główna – Pociąg Do Miasta – Stacja Niepodległa.

4. Ogólnopolski Festiwal Teatru Gdynia Główna – Pociąg Do Miasta – Stacja Niepodległa (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. Ogólnopolski Festiwal Teatru Gdynia Główna – Pociąg Do Miasta – Stacja Niepodległa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdyńskie place i zakamarki zamienią się w plenerową scenę i będą świadkami teatralnych interpretacji wielkich dzieł literatury, reportażu i dramatu współczesnego, które łączy wspólny temat – Stacja Niepodległa.

Podczas festiwalu Gdynia stanie się nie tylko miejscem prezentacji spektakli teatralnych, ale przede wszystkim przestrzenią wolnej wymiany poglądów i dyskusji na tematy związane ze współczesnością. Przed oczami widzów będą sunęły widma postaci z polskiej historii, ożyje pamięć narodowych mitów, wybrzmią echa niezupełnie gładkich biografii. Zasada Festiwalu pozostanie niezmienna: 13 spektakli w ciągu siedmiu dni, a każdy dzień to dialogujące ze sobą prezentacje.

Poza przedstawieniami Teatru Gdynia Główna będą prezentowane spektakle zespołów, które trwają ponad ustrojami i wbrew burzom historii – Teatr Wiczy z Torunia, Teatr Trans-Atlantyk z Warszawy i Teatr Układ Formalny z Wrocławia. Teatry wychodzą ze swymi spektaklami z bezpiecznego zacisza sceny teatru i kierują się w przestrzeń miejską, by poszukać dla nich nowych, zaskakujących kontekstów, stworzyć nowe miejsca spotkania z widzem i poprzez działania artystyczne ożywić je, wykorzystując naturalną topografię i architekturę miasta.

W tym roku po raz pierwszy ulotną atmosferę Festiwalu utrwalą recenzje młodych krytyków, którzy będą na bieżąco ćwiczyć się w pisaniu pod okiem Mirosława Barana.

4. Ogólnopolski Festiwal Teatru Gdynia Główna – Pociąg Do Miasta – Stacja Niepodległa
Od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 roku
Teatr Gdynia Główna w Gdyni

Komentarze wyłączone.