• 2018-07-12

18. MFF Nowe Horyzonty – spotkania Literatura.OUT

Podczas największego w Polsce święta kina niezależnego, MFF Nowe Horyzonty, pod hasłem Literatura.OUT odbędą się spotkania literackie, które poprowadzi Michał Nogaś. W tym roku w dyskusjach od 28 lipca do 2 sierpnia udział wezmą m.in.: Martyna Bunda, nominowana za powieść Nieczułość do Nagrody Literackiej NIKE oraz Nagrody Literackiej Gdynia, a także pisarze i tłumacze – Jacek Dehnel oraz Piotr Tarczyński, reporter – Wojciech Jagielski oraz miłośnik zwierząt i autor książek – Adam Wajrak.

„Literatura.OUT” na MFF Nowe Horyzonty (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Literatura.OUT” na MFF Nowe Horyzonty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas dyskusji Michał Nogaś porozmawia z Martyną Bundą o jej debiutanckiej powieści – Nieczułości, poświęconej silnym Kaszubkom z Dziewczej Góry. Dziennikarz i autorka poruszą również temat twórczości kobiet. Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński przedstawią nową odsłonę przygód krakowskiej detektywki, profesorowej Szczupaczyńskiej. Znakomity gawędziarz i obrońca przyrody Adam Wajrak zaprezentuje kultowe już przewodniki tropicieli, uaktualnione i odświeżone, zebrane w jednym tomie oraz ilustrowane jego zdjęciami. Wspólnie z Karoliną Sulej i Mateuszem Kubikiem publiczność zastanowi się, czy Wszyscy jesteśmy dziwni – w nawiązaniu do tytułu reportażu o Coney Island. Natomiast Damian Nenow przybliży czytelnikom pracę nad animowanym dokumentem Jeszcze dzień życia, opartym na książce Ryszarda Kapuścińskiego. W dyskusji wezmą udział krytyczka literacka Urszula Glensk oraz ceniony reporter Wojciech Jagielski.

Hasło tegorocznych debat Literatura.OUT jest nawiązaniem do przygotowanej w nowatorski sposób identyfikacji wizualnej festiwalu. Instalacja, zamontowana w silosie opuszczonej fabryki amunicji nieopodal Żagania, została przygotowana przez Łukasza „Cekasa” Bergera oraz Michała Wekslera. Projekt stał się inspiracją i podstawą dla materiałów wizualnych, towarzyszących tegorocznej odsłonie Nowych Horyzontów, ale również spoiwem dla idei wydarzeń festiwalowych.

Literatura.OUT MFF Nowe Horyzonty 
Od 28 lipca do 2 sierpnia 2018 roku
Wrocław

Komentarze wyłączone.