• 2018-07-11

You Are Safe w Nowym Teatrze

12 lipca w warszawskim Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu tanecznego Agaty Siniarskiej pt. You Are Safe.

Agata Siniarska, „You Are Safe” (źródło: materiały prasowe teatru)

Agata Siniarska, „You Are Safe” (źródło: materiały prasowe teatru)

Ta praca mierzy się z problematyką ruchu oraz poruszania we współczesnym świecie… I sama się w nim porusza i nie wie, w którą stronę podążać… Nie można uciec od problemów naszej planety, nie ma powrotu do początku, do czystości. Nie da się zatrzeć reperkusji, które ludzkość już spowodowała i które nadal powoduje.

Jak zatem usytuować się w i wobec świata, w którym się ruszam, bezruszam, poruszam, próbuję, sytuuję, powoduję, napromieniowuję, dotykam, toksynuję, żyję, kupuję, konsumuję, wyrzucam, śmieciuję, butelkuję, ekosystemuję, ocieplam, globalizuję, antropocenuję, transformuję, ignoruję, szkodzę, chwastuję, roślinuję, wegetuję, ziemiuję, kompostuję, osadzam, działam, powiązuję, splatam, ekstraktuję, warunkuję, zanieczyszczam, emisjuję, powietrzuję, huraganuję, powodziuję, przesączam, przeciekam, materializuję, uważam, rozważam, zważam, czy zważam? Czy zauważam? Ile zauważam?

Realizatorzy:

Pomysł: Agata Siniarska
Choreografia: Agata Siniarska, Ania Nowak, Katarzyna Wolińska
Dramaturgia: Mateusz Szymanówka
Konsultacje: Jeanine Durning, Julia Rodriguez, Karolina Grzywnowicz
Reżyseria światła: Joanna Leśnierowska

Agata Siniarska pracuje w obszarze choreografii usytuowanej pomiędzy ciałem a przestrzenią, myślą a wyobraźnią, faktem a fikcją. Interesuje ją wiedza zakorzeniona w różnych porządkach myślowych, która nie stara się wyjaśniać, ale angażować. Jest współzałożycielką female trouble – kolektywu, którego działania oscylują wokół problematyki tożsamości, ciała, feminizmu, przyjemności, afirmacji i miłości. Jest także współautorką Pinpoint TV – artystycznego projektu badawczego w formacie internetowego programu telewizyjnego. Obecnie skupia się na eksplorowaniu tańca jako cichego aktu zabijania.

Agata Siniarska, You Are Safe
Premiera: 12 lipca 2018 roku, godz. 19.00
Kolejne pokazy: 13 i 14 lipca
Nowy Teatr w Warszawie

Komentarze wyłączone.