Letni Kurs Rysunku Architektonicznego

Letni kurs rysunku architektonicznego Pod Złotym Słońcem to zajęcia, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi perspektywy, geometrii, kompozycji oraz układu brył.

Letni kurs rysunku architektonicznego, Ossolineum (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letni kurs rysunku architektonicznego, Ossolineum (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na kursie będzie można dowiedzieć się, jak prawidłowo odczytać relacje przestrzenne między wybranymi obiektami. Jakiej skali należy użyć, aby je narysować? Jak zachowa się dana rzecz, gdy obrócimy ją o 90 stopni? Co należy wiedzieć o wędrówce słońca, grze światła i cienia, aby dobrze uchwycić kadr? Każdy z tych problemów zostanie przybliżony w przystępny sposób, zaczynając od prostych pojęć, takich jak horyzont czy punkty zbiegu.

Warsztaty będą odbywały się w Kamienicy Pod Złotym Słońcem oraz na dziedzińcu Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Kurs zakończy się realizacją plenerową. Uczestnicy, pod czujnym okiem prowadzącej, będą mieli okazję wykonać rysunek ossolińskiego dziedzińca. Zajęcia poprowadzi Ewa Spisz, która działa w ramach autorskiej Pracowni Artystycznej w Bielawie.

Ewa Spisz – pedagog, specjalista arteterapii. Od lat prowadzi autorską Pracownię Artystyczną w Bielawie, gdzie zajmuje się kształceniem plastycznym młodzieży i dzieci. Organizuje kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne oraz projektowe. Uczniowie Pracowni są laureatami licznych konkursów na szczeblu ogólnopolskim i lokalnym.

Termin i miejsce:

8 i 22 lipca 2018, godz. 10.00–14.00
Muzeum Pana Tadeusza,
Rynek 6

5 i 19 sierpnia 2018, godz. 10.00–14.00
Zakład Narodowy im. Ossolińskich,
ul. Szewska 37

Pod Złotym Słońcem Letni kurs rysunku architektonicznego
Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
ul. Szewska 37, Wrocław

Komentarze wyłączone.