Design It. In Silesia!

Design ze Śląska łączy wątki zaczerpnięte ze sztuki, architektury i rzemiosła. Tradycja przeplata się z nowoczesnością. Wspólną wartością nowych produktów jest ich tradycyjnie śląska cecha: pragmatyczność.

Ovio, „Bujnie Table”, fot. Szymon Serej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ovio, „Bujnie Table”, fot. Szymon Serej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystkie są funkcjonalne i użyteczne. Na wystawie pokazywane są przede wszystkim projekty premierowe, doceniane za innowacyjne rozwiązania i autorski wyrazisty styl. Ich twórcy zwykle pochodzą ze Śląska, często pracują i działają poza tym regionem. Swoim pracom nadają jednak zawsze śląski znak jakości.

To już trzecia edycja wystawy Design it. In Silesia!. Prezentowano już śląski design w Instytucie Polskim w Berlinie oraz Rondzie Sztuki. Z okazji 5 urodzin Geszeftu organizatorzy wracają z odświeżoną formułą wystawy, ponownie do Ronda Sztuki. Podobnie jak na poprzednich edycjach i tutaj skupiają się na jednym z fragmentów większej całości jakim jest śląski design. Pokazują produkty, które w pewien sposób oddają stan śląskiego designu, ale zaznaczają, że jest to wybór subiektywny i absolutnie nie wyczerpujący tematu. Tym razem zestawili ze sobą projektantów już znanych i cenionych, z tymi którzy dopiero budują swoją pozycję w świecie designu.

Wszystkie realizacje charakteryzują się autorską wizją i oryginalnym podejściem do tematu. Funkcjonalność z domieszką szaleństwa miesza się ze specyficznym poczuciem humoru. Estetyzacja produktu nigdy nie jest tutaj priorytetem, ale dbałość o detale nadaje tym projektom niepowtarzalny wygląd. W trzeciej edycji wystawy zobaczymy m.in. biżuterię z funkcją terapeutyczną, kafle zrealizowane w procesie recyklingu czy książkę Śląskie od kuchni. Co więcej można obejrzeć na wystawie? O tym trzeba przekonać się samemu odwiedzając Rondo Sztuki od 13 do 27 lipca 2018 roku.

W wystawie biorą udział: item projekt, Kamil Kowalczyk, Mateusz Mioduszewski, Code Design, Sokka, Klaudia Gołaszczyk, Bujnie, Matylda Sałajewska, Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk, Poszetka.com, Bogdan Kosak, Speys – Marcin Kropidło

„Śląskie od kuchni” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Śląskie od kuchni” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kuratorzy: Adrian Chorębała, Michał Kubieniec
Aranżacja wystawy: Joanna Kubieniec
Identyfikacja wizualna: Supergut studio
Koordynatorzy projektu: Michał Kubieniec, Dominik Tokarski
Organizatorzy: Geszeft, Rondo Sztuki, ASP Katowice
Partnerzy projektu: Urząd Miasta Katowice, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Wystawa powstała w ramach obchodów 5 urodzin Geszeftu.

Design it. In Silesia!
Od 13 do 27 lipca 2018 roku
Wernisaż: 13 lipca 2018 roku, godz. 18.00
Rondo Sztuki, Galeria +
Katowice

Komentarze wyłączone.