• 2018-07-11

Cydr Lubelski Spragnieni Lata gasi muzyczne pragnienia

Fala muzycznego orzeźwienia zalewa Warszawę. Drugi koncert trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata odbędzie się 21 lipca w amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Zagrają Smolik//Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins oraz grupa Bitamina, jedno z największych odkryć polskiej sceny alternatywnej. Wstęp na koncerty jest wolny.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cydr Lubelski Spragnieni Lata (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku Spragnieni Lata mają nieziemską energię – a muzyczne lato z Cydrem Lubelskim dopiero się rozkręca.

W Warszawie do grupy wyjątkowych artystów trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata dołączy Bitamina, grupa niezwykłych muzyków, którzy nie oglądają się na chwilowe mody i wciąż eksperymentują. Nie mogę doczekać się ich występu – zapowiada Robert Walewski, współtwórca trasy i brand manager Cydru Lubelskiego.

Ostatnia płyta zespołu Kawalerka szybko zdobyła serca słuchaczy i uznanie krytyki. W tym roku publiczność porwał najnowszy utwór Bitaminy pt. Nikt, nagrany z Dawidem Podsiadło. Zaprezentowany pod koniec czerwca teledysk do tej piosenki stał się hitem YouTube’a. Nakręcona w Gruzji produkcja w kilka dni przekroczyła milion wyświetleń.

Szukając w muzyce ciągłych zaskoczeń i kreatywnego podejścia musieliśmy postawić na Bitaminę, która jest jednym z najbardziej oryginalnych projektów na polskiej scenie. To grupa utalentowanych i wszechstronnych artystów, omijających wydeptane ścieżki, cały czas szukająca nowych dróg i nie uznająca w swojej twórczości żadnych ograniczeń. Niewielu muzyków potrafi tak brawurowo łączyć alternatywę z przebojowością i sprawnie poruszać się między różnymi gatunkami. Idąc na koncert Bitaminy możemy być pewni, że nie będziemy się nudzić nawet przez sekundę, a opowiadane przez chłopaków historie zostaną z nami na długo – mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny trasy.

Swoim niekonwencjonalnym podejściem Bitamina z pewnością świetnie wpisze się w klimat trasy, tworzony przez oryginalne aranżacje, bezkompromisowe brzmienia i pozytywną energię. Naszych artystów wyróżnia autentyczność, podążanie własną drogą i ciągłe poszukiwanie nowych muzycznych receptur. Ta mieszanka porwała już niejedno miasto w ciągu poprzednich edycji i jesteśmy przekonani, że podobnie będzie w Warszawie – podkreśla Robert Walewski.

Obok Bitaminy w amfiteatrze Parku Sowińskiego wystąpią Kasia Lins z materiałem z nowego krążka, Marcelina z melodyjnymi, popowymi piosenkami podrasowanymi elektronicznym brzmieniem oraz energetyczny, taneczny projekt duetu Smolik//Kev Fox.

Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Występom Spragnionych Lata artystów towarzyszyć będą strefy orzeźwienia i fotografii: Cydrotruck – mekka dla szukających orzeźwienia oraz Instax – strefa kultowego aparatu do fotografii natychmiastowej. Fujifilm, partner trasy, zapowiada mnóstwo niespodzianek. Będą też konkursy, a wśród nagród – wejściówki do strefy VIP, płyty z autografami, możliwość zajrzenia na backstage i spotkania z gwiazdami trasy.

Koncerty poprowadzi popularna piosenkarka i dziennikarka muzyczna Kasia „Novika” Nowicka, która jest też autorką cyklu wideo wywiadów z artystami. Po koncercie w Warszawie najbardziej energetyczna trasa tego lata zawita do Gdańska (4 sierpnia) i Poznania (11 sierpnia), a wielki finał odbędzie się 15 września podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru w Lublinie.

Smolik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Smolik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncertowy rozkład jazdy: 

  • 14 lipca, Wrocław, Nowy Targ
  • 21 lipca, Warszawa, Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego
  • 4 sierpnia, Gdańsk, Stocznia Gdańska
  • 11 sierpnia, Poznań, Jezioro Maltańskie
  • 15 września, Lublin, Błonia pod Zamkiem Lubelskim

Cydr Lubelski Spragnieni Lata
Sponsor i główny inicjator trasy: Cydr Lubelski
Organizator wydarzenia: Agencja Koncertowa yMusic
Koncert w Warszawie: 21 lipca 2018 roku

Komentarze wyłączone.