XV Festiwal Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera

25 sierpnia rozpocznie się jubileuszowa 15. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera. Festiwal potrwa do 2 września.

XV Festiwal Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera (źródło: materiały prasowe organizatora)

XV Festiwal Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyjątkowo bogata, pełna gwiazd oraz młodych wykonawców. 9 dni kulturalnej fety, ponad 200 wydarzeń, ponad 250 artystów z Polski i różnych części świata. Wielość gatunków muzycznych i teatralnych, przemieszanie stylów i trendów – a wszystko pod wspólnym mianownikiem: inspirowane kulturą żydowską, zarówno tradycyjną, jak i współczesną.

Festiwal Singera to już renomowana marka i kulturalna wizytówka Warszawy. Co roku, na przełomie wakacji i nowego roku szkolnego okolice Placu Grzybowskiego, Synagogi i ul. Próżnej są epicentrum wydarzeń festiwalowych. Ale festiwalowa fala zaanektuje Warszawę: teatry, sale koncertowe, centra muzyczne, klubokawiarnie, plenery – od Pragi po Wolę – wypełnią koncerty, spektakle, projekcje filmowe, warsztaty tańca, spacery, spotkania literackie. To wielodniowe, kulturalne święto stolicy, w którym każdy znajdzie coś interesującego.

XV Festiwal będzie bardzo międzynarodowy. Przybywają gwiazdy z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Danii, Belgii, Hiszpanii, Japonii. Międzynarodowe składy zespołów muzycznych i grup teatralnych udowadniają, że sztuka jest ponad – łączy, ubogaca, inspiruje. Warszawa Singera to święto wielokulturowe, pokazujące, że wzajemne przenikanie kultur jest iskrą twórczą i drogą rozwoju artystycznego, rozbija złe emocje i napięcia społeczne, uświadamia, że jesteśmy wspólnotą ludzi marzących o pięknie, dobru i pokoju.

Więcej informacji o Festiwalu można znaleźć na stronach internetowych organizatora.

XV Festiwal Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera
Od 25 sierpnia do 2 września 2018 roku
Organizator: Fundacja Shalom
Współorganizator: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich

Komentarze wyłączone.