Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci

Wydawnictwo Znak opublikuje 1 sierpnia najnowszą książkę Michała Wójcika zatytułowaną Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci.

Michał Wójcik, „Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Michał Wójcik, „Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Wydarzenie historyczne, o którym wciąż mówi się za mało. Treblinka. To tam na powierzchni nieco mniejszej niż Stadion Narodowy zamordowano prawie 1 000 000 ludzi. Ludzi przewiezionych tam w 7 854 wagonach. Ludzi, których przeliczano wyłącznie na zysk. 79 marek i 44 fenigów – tyle był wart 1 więzień.

A jednak wyniszczeni i odarci z godności ludzie odważyli się wzniecić BUNT. 2 sierpnia 1943 roku. w Treblince wybuchło jedyne przeprowadzone na taką skalę i zakończone sukcesem powstanie w obozie zagłady. Powstanie, w którym wzięło udział 700 więźniów, 300 uciekło, prawie 100 z nich dożyło końca wojny.

Książka Michała Wójcika, dziennikarza i historyka, współautora bestsellerowych Ptaków drapieżnych, autora m.in. rozmowy z Zofią Posmysz Królestwo za mgłą oraz Baronówny. Na tropie Wandy Kronenberg, to rekonstrukcja tego mało znanego i niewiarygodnego buntu. To opowieść o niezwykłym bohaterstwie, wierze, nadziei i o tym, że nawet w największym piekle może zdarzyć się cud.

Michał Wójcik, Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci
Premiera: 1 sierpnia 2018 roku
Wydawnictwo Znak

Komentarze wyłączone.