• 2018-07-07

FETA na ulicach Gdańska

Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury i Plama Gdański Archipelag Kultury zapraszają od 12 do 15 lipca na XXII edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA (źródło: materiały prasowe organizatora)

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku w ciągu 4 dni FETY odbędzie się kilkadziesiąt spektakli, a Gdańsk przez ten czas będzie gościć 20 teatrów z 10 krajów, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Francji, a nawet dalekiej Korei Południowej. W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy.

Pojawi się sporo produkcji z dużą dawką humoru, ale nie zabraknie też okazji do wzruszeń i refleksji. Ponadto organizatorzy przewidzieli także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli będzie miała charakter familijny, co z pewnością przyciągnie liczne rodziny.

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będzie plenerowa wystawa Foto FETA, która zawiśnie na płocie przy Centrum Festiwalowym (ul. Jałmużnicza), prezentująca najpiękniejsze i najbardziej intrygujące zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznej edycji.

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
Od 12 do 15 lipca 2018 roku
Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, Plama Gdański Archipelag Kultury

Komentarze wyłączone.