• 2018-07-06

Opera Krakowska zaprasza na galę Zaśpiewaj to ze mną

Gala operowo-operetkowa Zaśpiewaj to ze mną zakończy tegoroczny 22. Letni Festiwal Opery Krakowskiej. Spotkanie finałowe odbędzie się 8 lipca w Miechowie. Wystąpią: Iwona Socha, Agnieszka Cząstka, Vasyl Grokholsky i Adam Sobierajski. Solistom towarzyszyć będzie Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod kierownictwem Tomasza Tokarczyka.

Adam Sobierajski z Orkiestrą Opery Krakowskiej pod dyr. Tomasza Tokarczyka, fot. Jacek Jarczok (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Sobierajski z Orkiestrą Opery Krakowskiej pod dyr. Tomasza Tokarczyka, fot. Jacek Jarczok (źródło: materiały prasowe organizatora)

W repertuarze koncertu znajdą się cytaty z takich oper jak: Carmen Georges’a Bizeta, Napój miłosny Gaetano Donizettiego, Samson i Dalila Camille’a Saint-Saënsa czy operetek: Księżniczka czardasza Imre Kálmána i Wesoła wdówka Franciszka Lehára. Nie zabraknie także takich przebojów jak: Ninon Bronisława Kapera, Brunetki, blondynki Roberta Stolza czy Santa Lucia Teodoro Cottrau.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a jego współorganizatorem  jest Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Gala Zaśpiewaj to ze mną współfinansowana jest przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu Opera w regionie, który swoją kontynuację będzie miał jesienią podczas koncertów w Nowym Targu oraz w Tarnowie.

Gala operowo-operetkowa Zaśpiewaj to ze mną
22. Letni Festiwal Opery Krakowskiej
8 lipca 2018 roku, godz. 19.00
Miechów

Komentarze wyłączone.