• 2018-07-06

XVI Festiwal Muzyka w Raju

Od 17 do 25 sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Paradyżu-Gościkowie na Ziemi Lubuskiej odbędzie się XVI edycja festiwalu Muzyka w Raju, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

XVI Festiwal Muzyka w Raju (źródło: materiały prasowe organizatora)

XVI Festiwal Muzyka w Raju (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na XVI edycję Festiwalu złożą się 22 koncerty. Dominować będzie muzyka barokowa, którą, jak zawsze umieszczona zostanie w szerszym kontekście rozciągającym się od XIII do początków XIX wieku.

Melomani spotkają w Paradyżu starych znajomych, ale też wiele nowych twarzy. Wystąpią dwa zespoły wokalne – Profeti della Quinta oraz nowy projekt Marca Mauillona – Les Polysolistes. Troskę o muzykę średniowieczną organizatorzy przekazali w ręce Argentyńczyka, Rogera Helou i jego tria Le Souvenir. Pierwszy raz w Paradyżu wystąpi klawesynista Justin Taylor z zespołem Le Consort. Wśród solistów i członków orkiestry Kore znajdą się m.in. japońska śpiewaczka Yukie Sato, skrzypkowie Aira Maria Lehtipuu i Fredrik From, klawesyniści Marcus Mohlin i Marianna Henriksson, Jesenka Balic Zunic z violą d’amore oraz wielkopolski dudziarz – Adam Kaiser.

XVI Festiwal Muzyka w Raju
Od 17 do 25 sierpnia 2018 roku
Fundacja Muzyki Dawnej Canor
Paradyż

Komentarze wyłączone.