Wakacyjny program Muzeum Pana Tadeusza

W lipcu i sierpniu Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na cykliczne warsztaty dla dzieci oraz rodzin, a także nową wystawę planszową, która zaprezentuje wakacyjne chwile na Dolnym Śląsku na starych fotografiach ze zbiorów Ossolineum.

Muzeum Pana Tadeusza, fot. Łukasz Giza (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum Pana Tadeusza, fot. Łukasz Giza (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa czasowa Księgi Pana Tadeusza, poświęcona ilustracjom poematu Adama Mickiewicza, została przedłużona do 19 sierpnia. W tym czasie organizatorzy zapraszają na czytanie na żywo Pana Tadeusza w wykonaniu Beaty Rakowskiej i Michała Szweda, aktorów Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W lipcu odbędzie się również autorskie oprowadzanie po wystawie, które przygotują historyczka sztuki Katarzyna Roj oraz fotograf Łukasz Rusznica.

Do połowy lipca w Galerii Ossolińskiej można oglądać wystawę planszową Między nauką a polityką, która opowiada o profesorze Stanisławie Kulczyńskim. Później zaś zapraszamy na nową ekspozycję zatytułowaną Łap chwile na Dolnym Śląsku, na której pokażemy zdjęcia znanych fotografów (m.in. Stefana Arczyńskiego, Tadeusza Szweda czy Adama Hawałeja) ukazujące wakacje z dawnych lat. W sierpniu autor wystawy Grzegorz Polak podczas wykładu przybliży historię tych unikatowych fotografii.

Wakacje to jednak przede wszystkim czas dla dzieci i rodzin, które organizatorzy zapraszają na kreatywne i artystyczne warsztaty, zarówno w Muzeum Pana Tadeusza, jak i w pięknych wnętrzach Ossolineum. W każdy wtorek i piątek dzieci wieku 6–12 lat będą mogły wykorzystać muzealny wehikuł czasu, by sprawdzić, jak wyglądało dzieciństwo w czasach Adama Mickiewicza i w czasach PRL-u. Zaś w soboty zaproszone są zespoły rodzinne – nie tylko poznają muzeum, ale wykonają m.in. ceramiczne obiekty, roślinne farby wodne, kolorowe witraże czy też otworkowe fotografie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

Dla dorosłych przygotowano specjalny kurs rysunku architektonicznego dla początkujących. Podczas czterech zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi perspektywy, geometrii, kompozycji oraz układu brył, zaś na koniec przygotują realizację plenerową. Zajęcia poprowadzi Ewa Spisz, która działa w ramach autorskiej Pracowni Artystycznej w Bielawie.

Program:

do 15 lipca

Między nauką a polityką. Profesor Stanisław Kulczyński (1895–1975), wystawa planszowa

do 19 sierpnia

Księgi Pana Tadeusza, wystawa czasowa

każdy wtorek i piątek, 3 lipca–31 sierpnia, godz. 10.00

Z dziecinną radością. Świat dzieciństwa sprzed lat, wakacyjne warsztaty dla dzieci 6–12 lat, zajęcia odbywają się również w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich przy ul. Szewskiej 37

soboty, 7 lipca–18 sierpnia, godz. 12.00

Wakacyjne sobotnie warsztaty rodzinne, zajęcia dla rodzin z dziećmi, zajęcia odbywają się również w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich przy ul. Szewskiej 37

niedziele, 8 i 22 lipca, 5 i 19 sierpnia, godz. 10.00

Pod Złotym Słońcem, letni kurs rysunku architektonicznego

Wakacyjny program Muzeum Pana Tadeusza
wystawy, warsztaty i spotkania
lipiec, sierpień 2018 roku

Komentarze wyłączone.