• 2018-07-06

Love express. Przypadek Waleriana Borowczyka w Kinie Muranów

24 lipca w Kinie Muranów w Warszawie odbędzie się pokaz specjalny filmu dokumentalnego – Love express. Przypadek Waleriana Borowczyka. Pokaz z udziałem reżysera filmu – Kuby Mikurdy.

„Love express. Przypadek Waleriana Borowczyka”, reż. Kuba Mikurda (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Love express. Przypadek Waleriana Borowczyka”, reż. Kuba Mikurda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dokument bada wzajemne powiązania między strefami sztuki wysokiej, seksualności i rynku kultury z perspektywy kariery niepokornego reżysera i artysty wizualnego Waleriana Borowczyka.Jak to się stało, że ten hołubiony w latach 70. XX wieku przez krytyków i festiwale filmowe artysta został w latach 80. XX wieku wchłonięty przez rynek filmów erotycznych? W jaki sposób reżyserowi, który tworzył światowej klasy kino, a jego filmy pokazywane były w konkursie w Cannes, przypięto łatkę twórcy filmów erotycznych?

Film w oryginalny sposób portretuje zawirowania rewolucji seksualnej i jej konsekwencje. Udział w nim wzięli współpracownicy Borowczyka, a także znani filmowcy i teoretycy kina, w tym: Terry Gilliam, Bertrand Bonell, Neil Jordan, Andrzej Wajda, Patrice Leconte, Mark Cousins i Slavoj Žižek. Love express. Przypadek Waleriana Borowczyka, reż. Kuba Mikurda 24 lipca 2018 roku, godz. 20.00 Kino Muranów, Warszawa

Komentarze wyłączone.