• 2018-07-06

Joe Bonamassa zapowiada nowy album

21 września ukaże się nowy album Joe Bonamassy , zatytułowany Redemption. Bluesman udostępnił już pierwszy zwiastun nowego krążka, czyli utwór tytułowy.

Joe Bonamassa, „Redemption” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joe Bonamassa, „Redemption” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Redemption to 13. album w karierze dwukrotnie nominowanego do Grammy artysty. Poprzedni longplay z premierowym materiałem ukazał się 2 lata temu i nosił tytuł Blues Of Desperation. Tym razem Bonamassa przygotował dla fanów gitarowego bluesa 12 nowych, autorskich kompozycji, a producentem płyty jest ponownie Kevin Shirley. Album został nagrany w kooperacji z najciekawszymi muzykami sceny Nashville; na krążku udzielają się między innymi Tom Hambridge, James House, Gary Nicholson, Richard Page czy Dion Dimucci. Wśród gości nie zabrakło także znanego wokalisty sceny country, Jameya Johnsona.

Joe Bonamassa od początku swojej kariery sprzedał ponad 3 miliony płyt a jego krążki były 20 razy numerami 1 na bluesowych notowaniach Billboardu (nie udało się to jak dotąd żadnemu innemu wykonawcy). Muzyk uważany jest za jednego z najwybitniejszych bluesmanów naszych czasów.

Joe Bonamassa, Redemption
Premiera: 21 września 2018 roku
Mystic Production

Komentarze wyłączone.