Tommy Wiseau, czyli Z planu najlepszego złego filmu świata

Wydawnictwo Zysk i S-ka opublikowało 2 lipca książkę Grega Sestero i Toma Bissella pt. Z planu najlepszego złego filmu świata.

Greg Sestero i Tom Bissell, „Z planu najlepszego złego filmu świata” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Greg Sestero i Tom Bissell, „Z planu najlepszego złego filmu świata” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Z planu najlepszego złego filmu świata to niezwykła opowieść o Tommym Wiseau – pewnym niezwykle bogatym człowieku w nieokreślonym wieku i o niejasnym pochodzeniu (najprawdopodobniej z Poznania), który w 2003 roku nie tylko napisał, wyprodukował oraz wyreżyserował słynny film The Room, ale także odegrał w nim główną rolę. Produkcja kosztująca 6 milionów dolarów zarobiła zaledwie 1800 dolarów i po dwóch tygodniach zniknęła z kin. Dziś znana jest jako najgorszy film świata i stanowi fenomen na skalę światową.

Nie trzeba jednak znać ani lubić The Room, aby pokochać historię o tym, jak Tommy Wiseau wbrew wszelkim zasadom sztuki i biznesu osiągnął swój wymarzony cel – sławę. The Disaster Artist opowiada o spotkaniu i przyjaźni dwóch aktorów kultowego filmu, Tommy’ego Wiseau oraz Grega Sestero. To nie tylko przezabawny portret niecodziennego celebryty, ale także wciągająca i poruszająca opowieść o spełnianiu marzeń. Książka znalazła się na liście bestsellerów „New York Times”, a James Franco nakręcił na jej podstawie film nagrodzony dwoma Złotymi Globami i nominowany do Oscara.

Greg Sestero i Tom Bissell, Z planu najlepszego złego filmu świata
Premiera: 2 lipca 2018 roku
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Komentarze wyłączone.