• 2018-07-06

1. Letni Festiwal Operowy

Już dziś Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pierwszą edycję Letniego Festiwalu Operowego, który zagości w Kołobrzegu, Świnoujściu i Siemczynie, dzięki przychylności i wsparciu tamtejszych gmin i powiatów.

1. Letni Festiwal Operowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

1. Letni Festiwal Operowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach festiwalu odbędą się dwa specjalnie przygotowane wydarzenia. To propozycje zawierające znane szlagiery operowe i operetkowe realizowane w niebanalny sposób – lekkie, odprężające, znakomicie wpisujące się w wakacyjny nastrój i urlopową scenerię. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają na galę operową i spektakl muzyczny.

Podczas gali Opera na plaży zabrzmią szlagiery operowe, operetkowe, musicalowe i lekkie włoskie canzonetty – najlepsze z najlepszych z repertuaru Opery na Zamku. I te spokojne – najbardziej przez melomanów cenione, i te, które swoją energią muzyczną, ekspresją oraz dynamicznym rytmem podrywają z miejsca. Zabrzmią między innymi melodyjne, porywające dźwięki z gatunku zarzueli rodem z ognistej Hiszpanii. Usłyszymy ośmiu solistów, w tym zwycięzcę jubileuszowego, 20. Wielkiego Turnieju Tenorów i dwóch zwycięzców poprzednich edycji tego konkursu.

Terminy koncertów:

  • 6 lipca – Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu
  • 7 lipca –pałac w Siemczynie
  • 8 lipca – plaża przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu

1. Letni Festiwal Operowy
Od 6 do 8 lipca 2018 roku
Opera na Zamku w Szczecinie

Komentarze wyłączone.