• 2018-07-05

Córka trenera – nowy film Łukasza Grzegorzka na MFF Nowe Horyzonty

26 lipca podczas 18. edycji festiwalu Nowe Horyzonty odbędzie się światowa premiera najnowszego filmu Łukasza Grzegorzka – Córka trenera. To drugi film twórcy debiutanckiego Kampera z 2016 roku.

„Córka trenera”, reż. Łukasz Grzegorzek (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Córka trenera”, reż. Łukasz Grzegorzek (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

Wrocławski festiwal jest wydarzeniem absolutnie wyjątkowym zarówno dla mnie, jak i dla wielu osób z naszej ekipy. Przez lata jeździliśmy tu, by oglądać po kilka filmów dziennie, a potem rozmawiać o nich do późna w nocy. Tu kształtował się nasz gust filmowy. Bardzo się cieszę, że Córka trenera będzie miała swoja światową premierę właśnie na Nowych Horyzontach. Nie mogę się doczekać rozmów po projekcji! – Natalia Grzegorzek, producentka.

Występują: Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Agata Buzek, Piotr Żurawski, Bartłomiej Kowalski i inni.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Materiały prasowe dzięki uprzejmości Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) oraz Akson Studio.

Córka trenera, reż. Łukasz Grzegorzek
Premiera: 26 lipca 2018 roku
W kinach od 1 marca 2019 roku
Akson Studio

Komentarze wyłączone.