To już 5. edycja Festiwalu Fabryka Światła!

Festiwal Fabryka Światła jest cyklem wydarzeń artystycznych, prezentowanych od wielu lat w Przasnyszu. Projekt ten od samego początku inspirowany jest światłem, traktowanym w ujęciu twórczym oraz postacią Stanisława Ostoji-Kotkowskiego, który był wirtuozem prekursorem wykorzystania światła w sztuce. Głównymi organizatorami Festiwalu są Mazowiecki Instytut Kultury oraz Urząd Miasta Przasnysz wraz z podległymi mu lokalnymi jednostkami tj. Miejskim Domem Kultury, Miejskim ośrodkiem Pomocy Społecznej, bibliotekami oraz szkołami.

Festiwal Fabryka Światła  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Fabryka Światła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak co roku, również podczas tegorocznej 5. edycji w programie znajdzie się wiele atrakcji łączących sztuki wizualne z wykorzystaniem nowoczesnej techniki – wystawy, widowiska multimedialne, mapping, muzyka elektroniczna, pokazy laserowe. Festiwalowi corocznie towarzyszą również cykle warsztatów, poświęcone różnej tematyce, których celem jest podniesienie wiedzy i kompetencji lokalnych odbiorców. Owocem tych działań są wystawy, których autorami są sami mieszkańcy Przasnysza.

Wiele działań kierowanych jest również do młodzieży, która aktywnie włącza się w proces twórczy. W ciągu ostatnich lat udało się zbudować sprawnie działający Wolontariat, który powstał głównie dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnych liderów.

Festiwal Fabryka Światła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Fabryka Światła (źródło: materiały prasowe organizatora)

5. Festiwal Fabryka Światła
8 września 2018 roku
Przasnysz

Komentarze wyłączone.

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR