Projektowanie dla współistnienia

Spółdzielnia Krzak i Osiedle Jazdów organizują wystawę Projektowanie dla współistnienia. Stawiane na niej pytania dotyczą kwestii przetwarzania, technologii i ekologii.

„Projektowanie dla współistnienia”, Spółdzielnia „Krzak” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Projektowanie dla współistnienia”, Spółdzielnia Krzak (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Czy traktując materiał jako punkt wyjścia zmieniamy stosunek do zasobów Ziemi? Jak zrozumienie charakterystyki organizmów pozwoli im na zaistnienie w bliskim otoczeniu człowieka? Czy miłość do innego gatunku jest w stanie uratować go przed katastrofą ekologiczną? Co uświadamia nam zauważenie sprawczości natury? Jak wykorzystanie zamkniętego obiegu materii wpłynie na system produkcji? Jak zastosować właściwości fizyczne roślin przy wytwarzaniu produktów? Czy zrównoważona technologia produkcji zmienia znaną nam estetykę?

Wystawa pokaże przekrój projektów będących odpowiedzią na czasy, w których świat przetwarzany jest przez człowieka do granic możliwości. W czasie wystawy odbędzie się także dyskusja o współistnieniu z różnych perspektyw, a także o nowej roli projektanta, który wytwarzanie wpisuje w szerszy system zależności i ich konsekwencji.

Autorzy projektów: Karolina Ferenc, Ewa Nowak, Róża Janusz, Basia Motylińska, Zuzia Gronowicz, Barbara Drozdek, Kamila Kantek, Emilia Omilianowicz, Pola Salicka, Ruhan Chen, Marek Głogowski, Małgosia Czekajło.

Podczas otwarcia w piątek 6 lipca o godzinie 20.00 wystąpi chór improwizowany w składzie: Gosia Wrzosek, Zuzanna Kofta, Veranika Los, Marta Szepietowska.

Wydarzenie zorganizowane dzięki wsparciu Akademickiego Biura Karier Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Projektowanie dla współistnienia
Od 6 do 8 lipca 2018 roku
Spółdzielnia Krzak
Warszawa, ul. Jazdów 10/6

Komentarze wyłączone.