• 2018-07-04

Małgorzata Czyńska w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Dom polski to zbiór fascynujących rozmów z osobami związanymi zawodowo z dizajnem i projektowaniem wnętrz (są to m.in. Tomasz Augustyniak, Marek Krajewski, Teresa Kruszewska, Boris Kudlička, Piotr Voelkel czy Oskar Zięta) o tym, jak wyglądają polskie domy, jak mieszkaliśmy kiedyś, jak mieszkamy dziś, jak zmieniają się nasze gusta i o czym marzymy.

„Chciałam się dowiedzieć – mówi autorka, jak mieszkają ludzie, których projekty – meble, szkło, porcelana, tkaniny – trafiają do wielu polskich mieszkań. Z tych bardzo osobistych opowieści wyłaniają się historia polskiego dizajnu i historia projektowania mieszkań, uzupełnione rozmowami z historykiem sztuki i socjologiem. Termin dom polski okazał się bardzo pojemny, rozciągnął się na kraj, miasto, krajobraz, błękit nieba i zapach śliwek”.

Małgorzata Czyńska, „Dom polski. Meblościanka z pikasami”, Wydawnictwo Czarne, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Czyńska, „Dom polski. Meblościanka z pikasami”, Wydawnictwo Czarne, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Czyńska (ur. 1975) – z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu dziennikarka. Współpracuje z „Wysokimi Obcasami”, magazynami o wnętrzach, projektowaniu i modzie. Autorka tekstów o sztuce, wywiadów z artystami, portretów, specjalistka od historii mody i dizajnu, kuratorka wystaw. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książek: Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów, Kobro. Skok w przestrzeń, Kobiety Witkacego. Harem metafizyczny oraz wywiadu rzeki z Edwardem Dwurnikiem Moje Królestwo. Laureatka Nagrody Literackiej Juliusz za książkę Kobro. Skok w przestrzeń.

Małgorzata Czyńska, Dom polski. Meblościanka z pikasami
Spotkanie: 24 lipca 2018 roku, godz. 18.00
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Komentarze wyłączone.