• 2018-07-04

Lato w mieście z Instytutem Kultury Miejskiej

Cykl trzech letnich pikników miejskich organizuje Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. To okazja do spędzenia czasu podczas warsztatów i zabaw, a także do rozmowy o nowych działaniach IKM w Kunszcie Wodnym. Przestrzeń między budynkiem Kunsztu Wodnego a Skwerem im. Harcerzy Polskich w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku będzie miejscem podzielonym na strefy: odpoczynku, warsztatów, porad oraz gier i zabaw. Pierwszy piknik 14 lipca.

Lato w mieście z Instytutem Kultury Miejskiej (źródło: materiały prasowe organizatora

Lato w mieście z Instytutem Kultury Miejskiej (źródło: materiały prasowe organizatora

Roślinność i zwierzęta w mieście, zdrowy styl życia – to tematy pierwszego pikniku. W programie: naprawa drobnych usterek rowerowych w mobilnym warsztacie prowadzonym przez Składak, szycie prostych plecaków na rowerowe wycieczki z Chce Mi Się, porady w zakresie uprawy roślin domowych i ogrodowych, warsztaty tworzenia ozdobnych kul kokedama i geometrycznych form do oplątw ze Schroniskiem dla Roślin, wspólne tworzenie pnącza z liści origami z Joanną Paniec – Ogrodniczką Miejską, tworzenie gier planszowych o miejskich zwierzętach z Sylwią Chmielewską i inne atrakcje.

11 sierpnia warsztaty, gry, zabawy i rozmowy dotyczyć będą miejskiej architektury, projektowania i sztuki w mieście. 1 września odbędzie się piknik poświęcony literaturze dla dzieci i młodzieży współorganizowany z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

Lato w mieście z Instytutem Kultury Miejskiej
14 lipca, 11 sierpnia, 1 września
Kunszt Wodny, Gdańsk

Komentarze wyłączone.