• 2018-07-04

Joe Strummer w wyjątkowej kompilacji!

28 września, pod szyldem wytwórni Ignition Records, ukaże się wyjątkowe wydawnictwo Joe Strummer 001. Będzie to zbiór piosenek, które powstały poza działalnością kultowego zespołu The Clash.

Joe Strummer, „Joe Strummer 001” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Joe Strummer, „Joe Strummer 001” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Na kompilacji znajdą się nagrania z grupą The 101’ers i The Mescaleros, wszystkie solowe albumy Strummera, ścieżka dźwiękowa do filmu Sid & Nancy oraz dotąd niepublikowane utwory.

Pionier punka, wokalista, autor tekstów, aktywista, muzyczna i polityczna inspiracja nie tylko swojego pokolenia, Joe Strummer był najbardziej charyzmatycznym frontmanem, który wyłonił się z punkowej eksplozji lat siedemdziesiątych.

Po przedwczesnej śmierci Joe’go, w grudniu 2002 roku, odkryto wielki zbiór archiwów (teksty piosenek, kasety, taśmy z nagraniami), które muzyk gromadził przez wiele lat w stodole na tyłach ogrodu. W tych zbiorach znalazło się ponad 20 000 pozycji. Archiwizacją tego materiału oraz pracę nad Joe Strummer 001 nadzorowała żona muzyka Luce oraz Robert Gordon McHarg III.

Wszystkie utwory na Joe Strummer 001 zostały zremasterowane przez zdobywcę nagrody Grammy Petera J. Moora w the E. Room w Toronto, w Kanadzie.

Joe Strummer, Joe Strummer 001
Premiera: 28 września 2018 roku
Ignition Records

Komentarze wyłączone.