• 2018-07-04

IX Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach

Od 7 lipca do 11 sierpnia odbędzie się w Urlach IX  Festiwal Muzyki Kameralnej. Organizatorzy zapraszają na sześć koncertów w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.

Zespół Trio Per Ka, fot. archiwum zespołu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Trio Per Ka, fot. archiwum zespołu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród zaproszonych wykonawców są: Zespół perkusyjny Trio Per Ka, Orkiestra Czasów Zarazy, Warszawski Kwintet Dęty, New Music Quartet, Zespół Harmonijek Ustnych Animato  i Krakowskie Trio Stroikowe.

Pierwszy koncert zagra 7 lipca Zespół Trio Per Ka. To polska grupa perkusyjna, w skład której wchodzą Tomasz Myszk, Nikodem Wojtkiewicz oraz Mateusz Zawadzki. Wszyscy trzej to absolwenci Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Właśnie w tym miejscu poznali się, bowiem każdy z nich pochodzi z innego regionu Polski. Pomysł na zespół powstał w 2015 roku przy okazji gdańskiego Noworocznego Koncertu Charytatywnego, którego inicjatorką była teraźniejsza menadżer zespołu Natalia Chojnowska. Trio Per Ka to zespół perkusyjny, który zarówno bierze na warsztat utwory pisane stricte na trio perkusyjne, jak również, co jest głównym założeniem zespołu, aranżuje utwory napisane na marimbę solo. Zespołowi przyświeca myśl, aby perkusyjną muzykę klasyczną przedstawiać ludziom w sposób przystępny, bardziej rozrywkowy, łącząc różne style muzyczne.

IX Festiwal Muzyki Kameralnej w Ulrach
Od 7 lipca do 11 sierpnia 2018 roku
Mazowiecki Instytut Kultury

Komentarze wyłączone.