Gdynia Design Days

11. edycja Gdynia Design Days startuje już w najbliższy piątek 6 lipca. Największy letni festiwal designu w Polsce każdego roku przyciąga profesjonalistów i entuzjastów dobrego projektowania.

Gdynia Design Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Gdynia Design Days” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na dziesięć dni Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia stanie się centrum festiwalowych wydarzeń obejmujących inspirujące wystawy i spotkania, angażujące warsztaty i wykłady oraz projekcje filmowe i dyskusje.

Tegorocznym tematem Gdynia Design Days jest error, rozumiany jako błąd, spowodowany m.in. przesytem dóbr i technologii oraz komunikacyjnym szumem online i offline. Hasło, odwołując się do łacińskiego czasownika, mówi także o wędrowaniu, a co za tym idzie, poszukiwaniu nowych możliwości i rozwiązań. W programie festiwalu znalazło się 20 wystaw kuratorskich i aż 120 merytorycznych wydarzeń. Dla zainteresowanych konkretnym zagadnieniem przygotowano bloki tematyczne skupione wokół 5 zakresów: error, wzornictwo, grafika, moda, miasto + architektura oraz wnętrza.

Nie zabraknie także rozwijających kreatywność wydarzeń dla dzieci. Tegoroczna edycja festiwalu ma charakter międzynarodowy. Festiwal współtworzy blisko 150 ekspertów z Polski i zagranicy, a na wystawach będzie można zobaczyć innowacyjne produkty z niemal całego świata. Wszelkie informacje o wystawach dostępne są w języku angielskim, a w programie znalazły się także anglojęzyczne warsztaty i wykłady.

Organizatorzy, wzorem lat ubiegłych, duży nacisk kładą na podnoszenie kompetencji projektantów i przedsiębiorców poprzez wykłady i warsztaty na styku designu i biznesu. Festiwal współtworzy blisko 150 osób, w tym eksperci ze Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii i USA.

Gdynia Design Days
Od 6 do 15 lipca 2018 roku
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

Komentarze wyłączone.