Latem trzy wystawy w Galeriach BWA Wrocław

BWA Galerie Sztuki Współczesnej we Wrocławiu zapraszają latem na trzy wystawy: Ucieczkę po chwilę samotności Marzeny Krzemińskej-Baluch w galerii SIC!, Widmo Brockenu w galerii Awangarda BWA Wrocław oraz Empatia! teraz w galerii Dizajn BWA Wrocław.

„Ucieczka po chwilę samotności”, Marzena Krzemińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ucieczka po chwilę samotności”, Marzena Krzemińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od 29 czerwca do 25 sierpnia w galerii SIC! do zwiedzania przygotowana jest wystawa Marzeny Krzemińskiej-Baluch – Ucieczka po chwilę samotności. Podczas zagranicznych podróży na projekty artystyczne i rezydencje artystka przygląda się wnikliwie miejscom i otaczającej rzeczywistości, w której się aktualnie znajduje. Próbuje zapamiętać nie tylko dokładne kształty, ale bardziej tworzące się pod powiekami powidoki, które naznaczone są klimatem scenerii i towarzyszącym jej nastrojom.

Widmo Brockenu w galerii Awangarda BWA Wrocław można oglądać od 13 lipca do 16 września. Wystawa poświęcona jest motywowi gór w sztuce współczesnej. Temat ten stanowi kanoniczną dla sztuki problematykę, tradycyjnie związaną z funkcjonującym na całym obszarze polskiej kultury mitem romantycznym. Dziś w wyraźny sposób podlega on ciągłym dekonstrukcjom i przeobrażeniom, stanowiąc dla artystów narzędzie eksploracji aktualnych problemów współczesności, własnych ograniczeń i możliwości, a także zagadnień o uniwersalnym charakterze, jak próba uporządkowania historii i kultury materialnej czy relacje człowieka z naturą.

Ostatnia z letnich wystaw –  Empatia! teraz w galerii Dizajn BWA Wrocław do obejrzenia będzie od 3 sierpnia do 30 września. Chcąc stawić czoła największym wyzwaniom współczesności, powinniśmy wrócić do korzeni empatii. Na wystawię pokazano, że ta umiejętność może pomóc w tworzeniu lepszych rozwiązań dla ponad 65 milionów zmuszonych do opuszczenia swoich domów migrantów i uchodźców, których jest obecnie więcej niż po II wojnie światowej. Twórcy przyglądają się w niej również problemom poszkodowanych przez katastrofy naturalne (w 2016 roku ich liczba przekroczyła 550 milionów) oraz mieszkańców miast, którzy ze względu na rosnące ceny nieruchomości mają coraz większe problemy ze znalezieniem lokum pozwalającego na godne życie.

Letnie wystawy w BWA Galerie Sztuki Współczesnej 
Od 29 czerwca do 30 września 2018 roku
Wrocław

Komentarze wyłączone.