Vj Emiko i Rafał Kwiecień w Kalejdoskopie

Na zielonym skwerze przed Muzeum Architektury we Wrocławiu stanęła tętniąca życiem pergola, przypominająca swoim kształtem znaną wszystkim dziecięcą zabawkę – kalejdoskop. Letnią instalację zaprojektowali Liliana Krzycka i Rafał Pieszko z grupy Menthol Architects, we współpracy z Martą Mnich z pracowni VROA.

 Vj Emiko i Rafał Kwiecień w Kalejdoskopie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Vj Emiko i Rafał Kwiecień w Kalejdoskopie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wielofunkcyjna mini-architektura drewnianego pawilonu umożliwia organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień Kalejdoskop i towarzysząca mu kawiarnia są atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych eventów stają się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów. Jednym z najbliższych wydarzeń jest wspólny występ Vj Emiko i DJ-a Rafała Kwietnia, którzy specjalnie dla Kalejdoskopu przygotowali wyjątkowe widowisko wizualno-muzyczne.

Vj Emiko to wrocławska artystka wizualna, producentka wideo, operatorka, vjka miksująca autorskie produkcje videoartowe. Jest pasjonatką tworzenia analogowych efektów specjalnych video oraz łączenia ich z motywem człowieka w procesie improwizacji. Na swoim koncie posiada między innymi wyróżnienia i główne nagrody w międzynarodowych konkursach vj’skim VJ Torna Championship podczas 10. edycji Live Performance Meeting 2011 w Mińsku a także w Meksyku w kategoriach: Pre-Production i VJ Battle w roku 2013. Organizatorka wrocławskich edycji BYOB Bring Your Own Beamer dedykowanych sztukom wizualnym : video, vjingowi oraz audiowizualnemu performance. Prowadzi wrocławskie studio fotograficzno-filmowe OKIME Studio.

Rafał Kwiecień to wrocławski dj, producent, na co dzień projektant graficzny. Jego styl nie jest jednorodny, lubi łączyć transujące, perkusyjne groovy z abstrakcyjnymi dźwiękami. Świeżo po występie na Las Camp oraz 2 tygodnie wcześniej po występie w Muzeum Sztuki Współczesnej MATTATOIO w Rzymie, gdzie wspólnie z vj emiko grał w projekcie Plural effect.

Vj Emiko i Rafał Kwiecień w Kalejdoskopie
Archi-box 8: KALEJDOSKOP 
6 lipca 2018 roku, godz. 20.00
skwer przed Muzeum Architektury we Wrocławiu

Komentarze wyłączone.