Startuje Ownetic – platforma dla kolekcjonerów i twórców

Kolekcjonowanie to pasja wciągająca i wymagająca wytrwałości. Dotychczas nikt nie opracował rozwiązania, które pozwoliłoby szerokiej grupie pasjonatów katalogować, kategoryzować i organizować zbiory w łatwy i przyjazny wizualnie sposób, a przy tym dawałoby możliwość dzielenia się swoimi kolekcjami z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Ownetic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ownetic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nad takim serwisem pracują wydawcy naszego portalu – Zofia i Mikołaj Dunikowscy. Ownetic – bo tak nazywa się nowa platforma społecznościowa – jest już gotowy na przyjęcie kolekcjonerów.

Jako miłośnicy i kolekcjonerzy sztuki współczesnej, zegarów i filatelistyki wielokrotnie dochodziliśmy do momentu, w którym poszukiwaliśmy narzędzi do digitalizacji naszych zbiorów – chcieliśmy je w ten sposób uporządkować. To nasze najcenniejsze przedmioty, pozyskaniu wielu z nich poświęciliśmy dużo czasu. Wiemy, że nie jesteśmy w tym osamotnieni – wielu twórców, kolekcjonerów i opiekunów dzieł sztuki zgłaszało nam podobne problemy – zdradzają nam Zofia i Mikołaj Dunikowscy.

Brak narzędzia do organizacji zarządzania swoimi kolekcjami to spore utrudnienie dla pasjonatów przedmiotów kolekcjonerskich. Zarówno tych, którzy kolekcjonują mniejsze przedmioty, jak i dla tych którzy budują domowe galerie. W Ownetic kolekcjonerzy będą mogli tworzyć cyfrowe kolekcje i w ramach nich przedstawiać swoje eksponaty – poprzez dodanie zdjęć, przekazanie historii obiektu w opisie i wypełnienie parametrów. Taki system da szansę uporządkować i skategoryzować zbiory.

Przenieśliśmy dużą część naszego życia do internetu – komunikację z bliskimi i przyjaciółmi, współpracę biznesową, pozyskiwanie informacji i rozwój kompetencji – dlaczego jeszcze nie stworzyliśmy miejsca, w którym to pasje są istotą danej przestrzeni? Tego się właśnie podejmujemy. Budujemy platformę dla ludzi z pasją – to te gromadzone artefakty i ich historie będą tworzyć tożsamość Ownetic – mówi Mikołaj Dunikowski.

Ownetic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ownetic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zofia Dunikowska rozwija znaczenie społecznościowego charakteru Ownetic:

Popularność mediów społecznościowych pokazuje jak chcemy pielęgnować kontakty z innymi ludźmi. Dlaczego nie pójść o krok dalej i pozwolić ludziom na poznanie podobnych sobie pasjonatów, ludzi których naturalnie nie mielibyśmy okazji spotkać, ale teraz znajdziemy ich na podstawie współdzielonych zainteresowań? Wyobraźmy sobie o ile pełniejsze będą relacje oparte na wspólnej pasji.

W kolejnym komentarzu Mikołaj Dunikowski wyjaśnia:

Zofia poruszyła jeden z najważniejszych aspektów tego, co staramy się tutaj stworzyć – narzędzie do przedstawienia naszych kolekcji to środek do celu, jakim jest łączenie ludzi wokół wspólnej pasji. Współtworzenie tej społeczności to niepowtarzalna szansa na udokumentowanie i usystematyzowanie zbiorów dla przyszłych pokoleń. Globalny zasięg serwisu pozwoli poszerzyć nasze horyzonty poznawcze i stworzy fundamenty pod badanie interakcji zachodzących w obszarze kultury w skali całego świata. Jesteśmy bardzo podekscytowani prognozując jak wiele możemy się nauczyć o kolekcjonerach i twórcach z innych kręgów kulturowych.

Ownetic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ownetic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomimo oficjalnego startu, jeszcze przez jakiś czas dostęp do Ownetic będzie ograniczony – tylko za zaproszeniem. Dla tych, którzy chcą dołączyć do społeczności Ownetic drogi są dwie: pierwsza to wystąpienie z prośbą o dostęp, druga to przyjęcie zaproszenia do Ownetic od jednego z użytkowników. Członkowie społeczności, którzy już teraz uzyskali dostęp do serwisu mogą dzielić się swoimi zbiorami i obserwować kolekcje innych: dzieła współczesnych artystów, książki, plakaty, zegary czy unikatowe znaczki.

Zespół O.pl wspiera Ownetic doradczo w zakresie potencjalnych partnerów. Więcej informacji dla twórców, przedstawicieli instytucji kultury i kolekcjonerów, którzy chcą aktywnie przyczynić się do budowy serwisu przekazujemy drogą mailową. Adres do kontaktu: partners@ownetic.com.

Ownetic – platforma dla kolekcjonerów i twórców
Polska

Komentarze wyłączone.