• 2018-07-03

Koncert Orbital w Łodzi

25 października w Klubie Wytwórnia w Łodzi wystąpi jeden ze światowych prekursorów muzyki elektronicznej – Orbital. To jeden z najbardziej znanych brytyjskich duetów muzycznych. Koncert artystów poprzedzi premiera ich najnowszego, dziewiątego albumu – Monsters Exist (14 sierpnia).

Orbital (źródło: materiały prasowe organizatora)

Orbital (źródło: materiały prasowe organizatora)

Orbital został założony przez dwójkę braci Phila i Paula Hartnollów w 1989 r. Pierwszy utwór artyści nagrali na magnetofonie ich taty. Kawałek nosił tytuł Chime i został wydany w grudniu 1989 roku. Utwór dotarł do 17 miejsca brytyjskiej listy przebojów. Dzięki temu zespół zasłużył sobie na występ w legendarnym programie Top of the Pops. Pierwszy album zatytułowany Orbital (znany również jako Zielony album) bracia nagrali w 1991 roku. Uznanie krytyków zyskał ich drugi krążek –Orbital 2.

To właśnie Orbital był prekursorem gatunku, który później rozwinęli Daft Punk czy The Chemical Brothers. Dzięki Brytyjczykom, zespoły grające muzykę taneczną występują dzisiaj podczas wielkich festiwali muzycznych na równych prawach z gwiazdami rocka. Duet podczas występów na żywo często decyduje się na zaskakujące improwizacje.

Bracia występowali na największych festiwalach na całym Świecie, w tym na: Glastonbury, Homelands, Tribal Gathering, Fuji Rock, Lollapalooza, Electric Picnic, Global Gathering, Creamfields, Blue Dot, Woodstock czy Coachella. Brytyjczycy wystąpili także podczas otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Orbital pojawi się w Łodzi podczas 10. edycji Festiwalu Soundedit.

Koncert Orbital
25 października 2018 roku
Klub Wytwórnia, Łódź

Komentarze wyłączone.

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR