• 2018-07-03

Do zobaczenia w zaświatach w kinach od 17 sierpnia

Od 17 sierpnia w kinach Do zobaczenia w zaświatach– ekranizacja powieści Pierre’a Lemaitre’a, uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów określanej mianem „małego Nobla”.

„Do zobaczenia w zaświatach”, reż. Albert Dupontel (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Do zobaczenia w zaświatach”, reż. Albert Dupontel (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Listopad 1918 roku. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Pèricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic współnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia. Jako wetereni, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. I kiedy wydaje się, żę obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

W rolach głównych wystąpili Nahuel Pèrez Biscayart (120 uderzeń serca, Pożegnanie z Europą) oraz Albert Dupontel, odpowiedzialny również za reżyserię filmu. Premiera filmu odbędzie się 17 sierpnia, dzień wcześniej do księgarni trafi wznowione wydanie książki wydawnictwa Albatros.

Premiera filmu oraz książki połączona jest z wizytą Pierre’a Lamaitre’a w Polsce, który będzie jednym z gości tegorocznej edycji festiwalu Literacki Sopot (16–19 sierpnia).

Do zobaczenia w zaświatach
Premiera: 17 sierpnia 2018 roku
Aurora Films

Komentarze wyłączone.