• 2018-07-03

Oko nigdy nie śpi – 5. edycja Festiwalu spotkań

Od 1 do 4 lipca w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku odbywa się 5. edycja Festiwalu spotkań – Oko nigdy nie śpi. To festiwal wielu sztuk. Łączy performance, literaturę, film, muzykę, sztukę współczesną i operę. Dzięki temu podczas Oka rodzą się nowe idee, koncepcje artystyczne i społeczne.

„Oko nigdy nie śpi. Festiwal spotkań” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Oko nigdy nie śpi. Festiwal spotkań” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Motto tegorocznej edycji – twarz i maska, sformułował czołowy, polski filozof religii, profesor Zbigniew Mikołejko. Zgodnie z tradycją, właśnie wokół idei wiodącej obracały się będą wszystkie festiwalowe wydarzenia.

W programie festiwalu m.in.: wykład o Twarzy i masce (prof. Zbigniew Mikołejko), któremu będą towarzyszą performance Łukasza Owczarzaka, Kuby Elwertowskiego,  Britt Al-Busultan, Grzegorza Pleszyńskiego, Petera Alexandra Grodzkiego, Waldemara Malaka i Andrzeja Kaliskiego, koncert Czesława Mozila (Czesław Mozil Solo Akt) oraz spotkanie z laureatką Srebrnego Niedźwiedzia Berlinale, reżyserką filmów animowanych – Izabelą Plucińską.

Podczas festiwalu odbędą się też spotkania autorskie z jedną z najważniejszych postaci polskiej sztuki współczesnej Andą Rottenberg, światowej sławy tancerką i choreografką Krystyną Mazurówną i pisarką Agnieszką Taborską.

Oko nigdy nie śpi. Festiwal spotkań
Od 1 do 4 lipca 2018 roku
Ostromeck
Fundacja Czarny Karzeł

Komentarze wyłączone.