Projekcja Uniwersam Grochów w reż. Tomasza Knittla

Universam Grochów to nieistniejąca już pierwsza dzielnicowa galeria handlowo-usługowa, powstała w latach 70. na warszawskiej Pradze Południe. Film dokumentuje ostatnie miesiące istnienia galerii; jest próbą uchwycenia niezwykłej mozaiki ludzkiej w momencie wielkich zmian. To opowieść o przemijaniu, o ludziach pozornie wykluczonych, dla których nie ma miejsca w nowoczesnej metropolii.

Kameralne Lato jest wydarzeniem z długą historią i o ugruntowanej pozycji. To największa cykliczna impreza filmowa oraz najważniejsze filmowo-edukacyjne przedsięwzięcie na Mazowszu (poza Warszawą). Trzy sekcje konkursowe festiwalu – Konkurs Główny, Konkurs Filmów Niezależnych i Konkurs Filmów Odrzutowych Hyde Park–zapewniają uczestnikom przegląd najlepszego polskiego, krótkometrażowego kina ostatniego sezonu. Te produkcje rzadko trafiają do kin, a tym samym do masowego odbiorcy. Dzięki festiwalowi możliwe jest spotkanie twórców i ich dzieł z szeroką publicznością.

„Uniwersam Grochów”, reż. Tomasz Knittel (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Uniwersam Grochów”, reż. Tomasz Knittel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Knittel – reżyser filmów dokumentalnych, fabularnych i krótkich form filmowych. Wśród zrealizowanych przez niego dokumentów znalazły się m.in.: From Podserednieje with Love (2015), Polska – Path of Dance (2016), Kapelmistrze (2016), Elektro_sonda (2016) – wymykający się klasycznym gatunkowym podziałom, film skupiony wokół polskiej sceny muzyki elektronicznej z udziałem takich zespołów jak: Bokka, Kamp!, Komendarek, Rysy. Jest także autorem miniserialu dokumentalnego Blok o polskich blokowiskach, którego premiera odbyła się wiosną 2018 roku.

Reżyser filmu „Uniwersam Grochów” - Tomasz Knittel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Reżyser filmu „Uniwersam Grochów” - Tomasz Knittel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uniwersam Grochów, reż. Tomasz Knittel
Projekcja: 4 lipca 2018 roku, godz. 20.00
Kino Elektrownia Radom

Komentarze wyłączone.