NADMIAR #3: Nadmiar Miłości

Latem wszystko staje się piękniejsze. Żyjemy pełniej, odczuwamy mocniej, kochamy czulej. Wszystkich spragnionych intensywnych doznań, zarówno tych intelektualnych, estetycznych, jak i muzycznych organizatorzy zapraszają 7 lipca na Nadmiar Miłości – jednodniowy festiwal ku czci muzyki, sztuki i nieskalanej dorosłością młodzieńczej miłości.

Nadmiar Miłości (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nadmiar Miłości (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nadmiar powstał jako cykl imprez poświęconych mocnym, eksperymentalnym odmianom muzyki elektronicznej – idm, breakcore czy noise. W swojej koncepcji inspiruje się campem, barokowym stylem, kulturą popularną. Jak mówią organizatorzy – Nadmiar jest ponad podziałami. Jest jednocześnie konceptualny i zmysłowy.

Festiwal doznań intensywnych

Tym razem Nadmiar zaprezentuje pełniejszą, bo festiwalową formułę, w której prócz muzyki znajdziemy performensy, instalacje site-specific oraz prace video-art. Trzecia edycja Nadmiaru poświęcona będzie Miłości. Będzie to jej celebracja w najczystszej formie – wyzwolonej, sensualnej, ale jednocześnie świadomej i pełnej szacunku. Przestrzenie Nadmiaru Miłości wypełnią kwiaty, satyna, róż i pastele.

Poczuliśmy lato i postanowiliśmy ogłosić Miłość hasłem tej edycji. Artyści i muzycy będą je interpretować wedle własnej wrażliwości. My pragniemy stworzyć bajkową, idylliczną sytuację. Przypomnieć intensywne doznania pierwszej miłości, motyli w brzuchu – mówi pomysłodawczyni Nadmiaru, Katarzyna Zawada. – Festiwal i jego hasło będą dla nas również pretekstem do swego rodzaju kampanii społecznej, promującej ważne dla nas sprawy, takie jak świadoma cielesność, samoakceptacja oraz bezpieczna miłość – dodaje. Wydarzenie odbędzie się w Warsztacie, na krakowskim Zabłociu. Miejsce ma dla organizatorów niebagatelne znaczenie – Wybraliśmy Warsztat, ponieważ tworzą go ludzie podzielający te same wartości, co my. Jest to przestrzeń bezpieczna, miejsce, do którego nie trafi przypadkowy turysta. Niezwykle ważne jest dla nas stworzenie strefy komfortu zarówno dla naszych artystów, jak i uczestników. Bezpieczeństwo daje nam możliwość pełniejszego doświadczania siebie nawzajem, bo pięknie jest dużo czuć i dużo myśleć.

Nadmiar dzienny

Program festiwalu podzielony jest dwie części – dzienną i nocną. W dzień będzie można celebrować miłość na świeżym powietrzu, w otoczeniu muzyki i sztuki współczesnej. O estetykę doznań muzycznych zadbają: Erah, Paszka oraz Jana Moroz. Koncerty i dj sety będą utrzymane w stylistyce experimental, ambient, idm, glitch i noise. Do współpracy zostali zaproszeni młodzi artyści związani z krakowskim środowiskiem sztuki współczesnej. Sztuki wizualne i audio-video zaprezentuje m.in. grupa Bałuckiego 15, czyli mocny debiut tegorocznego Cracow Gallery Weekend KRAKERS. Zobaczymy również instalację Adama Zduńczyka. Performować ku czci miłości będą: Maria Nova, Karolina Jarzębak, Szymon Dębowczyk i Karolina Karnacewicz aka DJ Morgiana.

Jak mówi jeden z organizatorów, Arek Dec – Na letnią odsłonę Nadmiaru zaprosiliśmy artystów związanych ze sztuką performance’u i instalacją site-specific. Ogromnie ważne jest dla nas stworzenie organicznego otoczenia. Sądzę, że to najlepsza forma obcowania ze sztuką. Nadmiar to kumulacja, to symultaniczne wydarzanie się, a w doświadczeniu – zanurzenie w atmosferze i wspólny rejs przez program, który przygotowaliśmy dla gości festiwalu.

Nadmiar nocny

Wieczorem festiwal przeniesie się do zamkniętych przestrzeni. Estetyka Nadmiaru zmaterializuje się tutaj w swojej najpełniejszej, najbardziej dekoracyjnej formie. Ze względu na letnią edycję postanowiłam ułożyć program muzyczny, łącząc w nim dużo mocno eksperymentalnej, konceptualnej muzyki z bardziej tanecznymi, rave’owymi elementami – mówi organizatorka. W drugiej części programu dominować będą ciężkie odmiany muzyki elektronicznej od idm’u po breakcore, speedcore i noise, choć fani oldschoolowych rave’ów i jungli z pewnością znajdą coś dla siebie. Zagrają: DJ Morgiana, Bedlak, Trippmatic , SAYURI, PZG, DJ ZERO WASTE, Mekuso, Pussy Mantra oraz Shatterkunst.

Nadmiar Miłości (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nadmiar Miłości (źródło: materiały prasowe organizatora)

NADMIAR #3: Nadmiar Miłości
7 lipca 2018 roku, od godz. 15.00
Warsztat, Zabłocie w Krakowie

Komentarze wyłączone.