• 2018-06-30

27. Festiwal Wieczory Muzyki Organowej w Rzeszowie

Od 27 lat w rzeszowskich świątyniach rozbrzmiewa latem muzyka organowa i kameralna. Tegoroczny festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 19 sierpnia.

27. Festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

27. Festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

8 festiwalowych koncertów odbędzie się w Rzeszowie: w katedrze, w kościele św. Krzyża oraz Wniebowzięcia NMP w Zalesiu. Podczas tegorocznego festiwalu wystąpią renomowani wirtuozi organów oraz inni instrumentaliści i śpiewacy z Niemiec, Włoch, Rosji, USA i oczywiście z Polski. Rzeszowskiemu programowi będą towarzyszyć 2 cykle: Muzyka organowa w Jarosławskim Opactwie oraz Koncerty organowe w bazylice Jezuitów w Starej Wsi.

Podobnie jak w latach ubiegłych, melomani będą mogli wysłuchać sporą porcję muzyki organowej i kameralnej, pochodzącą z różnych obszarów kulturowych Europy. Panorama historyczna i geograficzna muzyki widniejącej w programie każdego z koncertów jest obszerna: od dzieł polskiego renesansu, dawnej muzyki hiszpańskiej, włoskiej, poprzez dojrzałą polifonię na czele z Johannem Sebastianem Bachem, dzieła romantyków niemieckich i francuskich symfoników, aż po kompozycje napisane współcześnie, a nawet improwizacje organowe.

27. Festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa
Od 1 lipca do 19 sierpnia 2018 roku
Fundacja Ar Pro Arte

Komentarze wyłączone.