Toksycznie w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

Toksyczny lizak to tytuł wystawy Małgorzaty ET BER Warlikowskiej, którą od 29 czerwca można oglądać w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Według ET BER, tym, co oferuje nam polityka, ekonomia, religia jest całkowicie nieadekwatna odpowiedź na nasze prawdziwe potrzeby, ich marny substrat – tytułowy toksyczny lizak.

Małgorzata ET BER Warlikowska,„Polish God is Afriad” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata ET BER Warlikowska,„Polish God is Afriad” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł wystawy zrodził się ze sprzeciwu Warlikowskiej wobec zobaczonego w Internecie zdjęcia, na którym czarnoskóre dziecko dzieli się z fotografującą je osobą otrzymanymi lizakami. Dla artystki podarowanie głodującemu chłopcu tak mało wartościowego jedzenia, jak cukier na patyku, nie tylko stało się największym wyrazem absurdu, ale również sprowokowało refleksję na temat ogromnej przepaści pomiędzy tym, czego naprawdę potrzebujemy, a tym, co zamiast tego otrzymujemy.

Przestrzenie instytucji wypełni malarstwo, grafika, a także obiekty ceramiczne oraz realizacje wykonane ze szkła i stali. Pokaz poświęcony będzie szeroko rozumianemu problemowi biedy oraz opozycyjnemu wobec niego zagadnieniu bogactwa. Na pokazie publiczność będzie mogła podziwiać malarstwo, grafikę, grafikę na ceramice i szkle, rzeźby ceramiczne. trójwymiarowe obiekty ze szkła i stali.

Więcej o wystawie można przeczytać w naszym serwisie Wydarzenia O.pl.

Toksyczny lizak
Od 29 czerwca do 18 sierpnia 2018 roku
Kurator:  Mirosław Jasiński
Galeria Miejska we Wrocławiu

Komentarze wyłączone.