Ruszają zgłoszenia do 48 Hour Film Project

We wrześniu odbędzie się  8. edycja warszawskiej edycji międzynarodowego konkursu 48 Hour Film Project, organizowanego przez Fundację Przestrzeń Filmowa. Weekend filmowy, podczas którego zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści przygotowują filmy konkursowe, rozpocznie się 28, a zakończy 30 września w Warszawie. Oprócz nagród rzeczowych można wygrać wyjazd na festiwal Filmapalooza oraz pokaz swojego filmu na festiwalu w Cannes.

„48 Hour Film Project” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„48 Hour Film Project” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal 48 Hour Film Project odbywa się w 140 miastach na świecie. Konkurs polega na zgłoszeniu ekipy, która przygotuje krótkometrażowy film w weekend. Produkcja musi zawierać 3 elementy podane przez organizatora: linijkę tekstu, imię i nazwisko jednej z postaci, zawód bohatera oraz wylosowany gatunek filmowy. Wytyczne ogłaszane są podczas tzw. ,,kick offu”, wydarzenia rozpoczynającego wyścig z czasem.

Powstałe filmy będzie można zobaczyć w drugim tygodniu października w kinie Elektronik. Nagrody przyznawane są w 14 kategoriach. Zwcięzcy otrzymują statuetki, nagrody rzeczowe, vouchery na warsztaty oraz bilety lotnicze na festiwal Filmapalooza w USA, gdzie powalczą o projekcję swojego filmu na Short Film Corner podczas festiwalu w Cannes.

Do konkursu może zgłosić się każdy. Rejestracja rozpocznie się 9 lipca poprzez stronę internetową organizatora.

48 Hour Film Project
Zgłoszenia od 9 lipca 2018 roku
Fundacja Przestrzeń Filmowa

Komentarze wyłączone.