• 2018-06-29

Reżyserzy filmu McQueen z wizytą w Polsce

6 lipca reżyserzy filmu McQueen: Ian Bonhôte oraz Peter Ettedgui będą gośćmi podczas oficjalnej premiery filmu w kinie Muranów w Warszawie. Spotkają się również z widzami po wcześniejszym, przedpremierowym seansie.

Reżyserzy filmu „McQueen” – Ian Bonhôte, Peter Ettedgui (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Reżyserzy filmu „McQueen” – Ian Bonhôte, Peter Ettedgui (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Na premierze pojawią się także współpracująca z projektantem modelka Magdalena Frąckowiak oraz Detmar Blow, mąż nieżyjącej już Isabelli Blow, przyjaciółki i promotorki McQueena, szeroko znanej w brytyjskim świecie mody.

Ian Bonhôte – reżyser i producent, któremu uznanie przyniosły reklamy, teledyski oraz filmy poświęcone modzie. Współzałożyciel firmy producenckiej Pulse Film, znanej z klipów dla najważniejszych twórców muzycznych (m.in. Radiohead, Beyonce czy Nicka Cave’a), ale też nieszablonowych filmów (m.in. American Honey czy Wszystkie nieprzespane noce). Sam Bonhôte wyreżyserował teledyski dla takich zespołów, jak Mumford & Sons czy Morcheeba. W 2016 roku zrealizował swój pierwszy film pełnometrażowy – Alleycats, którego był zarówno reżyserem, jak i producentem wykonawczym. McQueen to jego drugi film pełnometrażowy.

Peter Ettedgui – scenarzysta filmów dokumentalnych oraz producent. W swoim scenopisarskim dorobku ma takie tytuły, jak Everything or Nothing (dokument o fenomenie Jamesa Bonda), czy Listen to Me Marlon (filmowy portretu Marlona Brando, wykorzystujący archiwum nagrań słynnego aktora). Za ten drugi obraz Ettedgui otrzymał Independent Documentary Award w kategorii najlepszy scenariusz filmu dokumentalnego. Jako producent odpowiada za Kozaczki z pieprzykiem (Kinky Boots) z Joelem Edgertonem i Chiwitelem Ejioforem, oraz Niezasłane łóżka w reżyserii Alexisa Dos Santosa.

McQueen, reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui
Premiera: 20 lipca
Gutek Film

Komentarze wyłączone.