Miesiąc Spotkań Autorskich oraz nowy cykl filmowy

W każdy czwartek lipca w klubie Proza odbywać się będą podwójne wieczory autorskie w ramach współorganizowanego przez Wrocławski Dom Literatury Miesiąca Spotkań Autorskich. Rusza także nowy, niedzielny cykl filmowy.

Kino w Prozie (źródło: materiałī prasowe organizatora)

Kino w Prozie (źródło: materiałī prasowe organizatora)

W pierwszy czwartek lipca (5 lipca) pierwsza, bo odbywającą się w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich, odsłona cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”, której gościem będzie Ziemowit Szczerek, jeden z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy, publicysta oraz laureatem Paszportu „Polityki”. Pretekstem do rozmowy, którą poprowadzi Irek Grin (pomysłodawca cyklu, dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury) będzie niedawna premiera najnowszej książki Szczerka – Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

Cały lipiec w Prozie zapowiada się bardzo literacko. W każdy czwartek odbywać się będą podwójne wieczory autorskie w ramach współorganizowanego przez Wrocławski Dom Literatury Miesiąca Spotkań Autorskich – festiwalu tworzonego we Wrocławiu przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Poza Ziemowitem Szczerkiem pojawią się m.in. Zyta Rudzka czy Katarzyna Boni, ale także zagraniczni pisarze: Gonca Özmen, Oya Baydar, Haydar Karataş, Vít Kremlička i Lale Müldür.

Miesiąc Spotkań Autorskich (MSA) to festiwal literacki, który Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu współorganizuje razem z partnerami z Czech, Słowacji i Ukrainy już po raz ósmy. W tym roku 62 autorów (polskich i zagranicznych) zaprezentuje się w ciągu 31 dni podczas ponad 300 równolegle odbywających się spotkań autorskich w 5 miastach Europy Środkowej i Wschodniej (mowa tu o Wrocławiu, Brnie, Ostrawie, Koszycach i Lwowie).

Gościem honorowym tej edycji będzie Turcja, która wystawi aż 31-osobową reprezentację składającą się z wybitnych poetów, powieściopisarzy czy dramaturgów (m.in.: Nedim Gürsel, Oya Baydar, Tuna Kiremitçi, Özgür Mumcu, Şebnem İşigüzel, Murat Özyaşar, Gaye Boralıoğlu, Tarik Tufan, Iskender Pala, Aslı Perker, Ayfer Tunc, Yadé Kara). Podobnie jak w latach poprzednich Miesiąc Spotkań Autorskich to także okazja do spotkań z najciekawszymi twórcami literatury polskiej. Czytelnicy będą mogli posłuchać rozmów z Olgą Tokarczuk, Wiolettą Grzegorzewską, Marcinem Wrońskim, Ziemowitem Szczerkiem, Pawłem Sołtysem, Krzysztofem Vargą, Katarzyną Boni czy Weroniką Gogolą. Oficjalne otwarcie Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu odbędzie się 2 lipca w Mediatece (plac Teatralny 5). Festiwal zainauguruje spotkanie z mistrzem reportażu specjalizującym się w problematyce tureckiej – Witoldem Szabłowskim. Z kolei o godz. 20:30 wystąpi pierwszy gość z Turcji – Tuna Kiremitçi (pisarz i muzyk).

Miesiąc Spotkań Autorskich oraz nowy cykl filmowy
Klub Proza we Wrocławiu
Oficjalne otwarcie MSA: 2 lipca 2018 roku
Mediateka, plac Teatralny 5

Komentarze wyłączone.