• 2018-06-29

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego w Warszawie

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy  zaprasza na Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. To okazja dla widzów, którzy chcą nadrobić zaległości repertuarowe albo też po raz kolejny zobaczyć lubiane spektakle  prezentowane od 29 czerwca do 29 lipca w trzech salach teatru. W programie 25 tytułów, 44 przedstawienia.

„Pijani”, reż. Wojciech Urbański, fot. K. Chmura-Cegiełkowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pijani”, reż. Wojciech Urbański, fot. K. Chmura-Cegiełkowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd rozpocznie premiera Ferdydurke  w reżyserii Magdaleny Miklasz. Jest to  koprodukcja Teatru Malabar i Teatru Dramatycznego:

Trzydziestoletni Józio przeżywa istny horror. Horror egzystencjalny. Świat poddaje go torturom, wciskając na powrót w szkolną ławkę – za małą i obklejoną wyżutą gumą. Tłamsi nowoczesność trendów, mierzi zatęchłość ziemiańskiego dworku. Torturuje wreszcie Józio sam siebie: wstydem, lękiem i kompleksami. Pragnie się ukształtować, a jednocześnie chce pozostać niedookreślony. Jednak nie może uciec przed gębą inaczej, jak tylko w inną gębę. Nie wie kim jest, ale wie, kiedy go deformują.

Poza tym w programie zaprezentowane zostaną spektakle z bieżącego repertuaru, m.in.: Miarka za miarkę (reż. Oskaras Koršunovas), Cabaret (reż. Ewelina Pietrowiak), Nasza klasa, Historia Jakuba Tadeusza Słobodzianka (reż. Ondrej Spišak), Pociągi pod specjalnym nadzorem (reż. Jakub Krofta).

Teatr przygotował również specjalnie dla widzów zestawy pakietów promocyjnych.
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora wydarzenia.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego
Od 29 czerwca do 29 lipca
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Komentarze wyłączone.