• 2018-06-29

Isabelle i mężczyźni z Juliette Binoche niedługo w kinach

O poszukiwaniu miłości, oczekiwaniu na szczęście i niełatwym nawiązywaniu relacji w dojrzałym wieku. 29 czerwca wchodzi do polskich kin nagrodzony na festiwalu w Cannes film Isabelle i mężczyźni z Juliette Binoche w roli głównej.

„Isabelle i mężczyźni”, reż. Claire Denis (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Isabelle i mężczyźni”, reż. Claire Denis (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Izabelle mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co może sama dać. Po latach rozczarowujących relacji, po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Chce odszukać tę jedyną, prawdziwą i do końca życia, chociaż chyba już przestała w nią wierzyć.

Nadzieja, oczekiwania i miłosne rozczarowania: Isabelle przez wiele stanów i odczuwa różne emocje. Pragnie odnaleźć prawdziwą miłość, poznać kogoś, przy kim będzie mogła być sobą. Nie jest pewna, czy taka miłość kiedykolwiek jej się przydarzy. Każdy nowy mężczyzna może być tym właściwym, ale ostatecznie nigdy nim nie jest – Christine Angot, autorka scenariusza filmu.

Film Claire Denis otrzymał nagrodę SACD w sekcji Quinzaine des Réalisateurs na festiwalu w Cannes w 2017 roku. Oprócz Juliette Binoche występuje w nim również Gérard Depardieu.

Isabelle i mężczyźni, reż. Claire Denis
Premiera: 29 czerwca 2018 roku
Against Gravity

Komentarze wyłączone.