• 2018-06-29

Fred Frith i Jerzy Mazzoll – Jeden dźwięk/jeden dzień. Wieczór pierwszy

30 czerwca w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni odbędzie się koncert Freda Fritha – bohatera słynnego filmu Step Across the Border i Jerzego Mazzolla – autora projektu muzycznego Jeden Dźwięk.

„Jeden dźwięk/jeden dzień. Wieczór pierwszy”, Muzeum Rzeźby w Królikarni (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jeden dźwięk/jeden dzień. Wieczór pierwszy”, Muzeum Rzeźby w Królikarni (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 1995 roku w legendarnym klubie Mózg Mazzoll wykonuje, nagrywa i dokumentuje po raz pierwszy swoją kompozycję Jeden Dźwięk. Partytura, którą stanowi przypadkowo znaleziony znak kolejowy specjalnie spreparowany i opisany na tę okazję, przewiduje nieprzerwane wykonanie dźwięku C przy pomocy oddechu cyrkulacyjnego wraz z wszystkimi konsekwencjami alikwotyczno-rytmicznymi tej techniki oraz indywidualnych preferencji wykonawcy. Utwór w premierowym wykonaniu trwał 57 minut 57 sekund zbliżając się tym samym do ideału zapisu i partytury określającej czas trwania na +/- 60 minut.

Do udziału w kolejnym wykonaniu tego utworu w pałacu w Królikarni zaprasza słynnego muzyka multiinstrumentalistę – Freda Fritha.

Fred Frith jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i improwizatorem. Już prawie 50 lat generuje wszelkiego rodzaju hałas. Najlepiej znany jest jako pionie gitary elektrycznej i improwizator, a także jako autor piosenek i kompozytor muzyki do filmu, tańca i teatru.

Jeden dźwięk/jeden dzień. Wieczór pierwszy
30 czerwca 2018 roku, godz. 21.00
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni

Komentarze wyłączone.