• 2018-06-28

Sofia Meryem Benm’Barek-Aloïsi

Już we wrześniu w polskich kinach wyróżniona w Cannes nagrodą za scenariusz Sofia. Film będzie można obejrzeć przedpremierowo na Festiwalu Transatlantyk oraz Festiwalu Dwa Brzegi.

„Sofia” reż. Meryem Benm'Barek-Aloïsi (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Sofia” reż. Meryem Benm'Barek-Aloïsi (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Reżyserka Meryem Benm’Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi, pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.

Sofia będzie miała polską premierę na Festiwalu Transatlantyk. W lipcu będzie można również obejrzeć film na Festiwalu Dwa Brzegi.

Pełnometrażowy debiut Meryem Benm’Barek, oparty na doskonałym scenariuszu, to ekscytujące studium feministyczne, analizujące podwójne standardy dzielące społeczeństwo marokańskie — CineEuropa

Sofia Meryem Benm’Barek-Aloïsi
W polskich kinach od września 2018 roku
Przedpremierowe pokazy w ramach Festiwalu Transatlantyk
oraz Festiwalu Dwa Brzegi

 

Komentarze wyłączone.