Octopus Film Festival – pierwsze ogłoszenia programowe

Nadchodzi Octopus Film Festival, najbardziej nieokrzesany festiwal filmowy w Polsce, który odbędzie się od 22 do 26 sierpnia w Gdańsku. Oto pierwsze ogłoszenia programowe.

„Kraina grzybów” w ramach Octopus Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kraina grzybów” w ramach Octopus Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Room czytany przez Krystynę Czubównę

W swojej karierze lektorskiej Krystyna Czubówna mierzyła się już z niedźwiedziami grizzly, tygrysami szablozębnymi, gigantycznymi wielorybami i najbardziej niebezpiecznymi stworzeniami na naszej planecie. Podczas Octopus Film Festival po raz pierwszy zmierzy się jednak z prawdziwym kosmitą – Tommym Wiseau, twórcą legendarnego The Room. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zabrzmi „Oh, hi Mark” wypowiedziane niepowtarzalnym głosem Krystyny Czubówny, koniecznie wpadnijcie na jedyny taki pokaz The Room w klubie B90. I pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą łyżki!

Pokaz specjalny Krainy Grzybów TV i spotkanie z twórcą, Wiktorem Stribogiem

Krainy Grzybów TV nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, bo to jeden z najsłynniejszych kanałów na polskim YouTubie, który przez dwa lata siał przerażenie wśród internautów, zmuszając ich do snucia szalonych teorii na temat ukrytych za obrazami sensów. Podczas Octopus Film Festival będziecie mogli skonfrontować wszystkie te teorie z rzeczywistością podczas seansu na trzech ekranach, zobaczyć niepublikowane wcześniej materiały, których nie znajdziecie na YouTubie, a także przepytać twórcę Krainy Grzybów, Wiktora Striboga, który przyjedzie na festiwal nie tylko po to, by wytłumaczyć nam, jak skutecznie jabłko, ale też jak skutecznie viral i jak skutecznie groza.

Hala odlotów – cykl filmów narkotycznych w hali W4

Na pięć festiwalowych wieczorów warsztat W4, który poznaliście dzięki zeszłorocznemu seansowi Terminatora, zamieni się w Halę odlotów. Do przeżycia niepowtarzalnego tripa nie będą Wam jednak potrzebne żadne substancje psychoaktywne, odpowiednie wrażenia zapewnią bowiem same filmy – najbardziej oniryczne, fantasmagoryczne, narkotyczne i szalone tytuły w historii kina. W cyklu znajdzie się między innymi kultowa Głowa do wycierania Davida Lyncha i jedyna w swoim rodzaju Święta góra Alejandra Jodorowsky’ego.

Wojna gwiazd i inne filmy dokumentalne o historii kina

Gwiezdne wojny pojawiły się w polskich kinach na przełomie lat 70. i 80. i szybko stały się ogólnopolskim fenomenem, napędzanym przez premiery kolejnych części, które w szarym PRL-u zyskiwały milionowe widownie. Szybko zaczęły pojawiać się fankluby Gwiezdnej Sagi, w gazetach drukowano listy od miłośników i artykuły o serii Goerge’a Lucasa, a polskie fabryki produkowały bootlegowe figurki kolekcjonowane później przez małoletnich fanów.

Wojna gwiazd to film dokumentalny w atrakcyjny sposób opowiadający o tym fascynującym zjawisku. Jego autorzy, Radosław Salamończyk i Jakub Turkiewicz, przez lata zbierali dokumenty i pamiątki i zjeździli Polskę wzdłuż i wszeż, by dotrzeć do współautorów fenomenu Gwiezdnych wojen i osób, które przed prawie czterema dekadami pokochały wyobraźnię George’a Lucasa. Podczas Octopus Film Festival ich film będzie miał swoją premierę, a widzowie będa mieli okazję porozmawiać z autorami i zapytać ich o kulisy jego powstania.

To nie wszystko – w ramach cyklu Dokumenty o historii kina zobaczycie także inne filmy o podobnej tematyce, między innymi Krótką historię kasety wideo Dimitriego Kourtchine’a.

Świt żywych trupów na nocnym pokazie w centrum handlowym

W ramach Octopus Film Festival zostaną wyświetlone filmy nie tylko w industrialnych halach stoczniowych, ale też w miejscach idealnie współgrających z atmosferą poszczególnych tytułów, czyli – krótko mówiąc – w ich naturalnym środowisku. Świt żywych trupów George’a A. Romero, którego bohaterowie barykadują się w centrum handlowym, by przetrwać zagładę, wyświetlony zostanie nocą w przygotowanym specjalnie na tę okazję, zamkniętym centrum handlowym. Po parkingu sklepu będą snuły się żywe trupy, a charakteryzatorki z Magnus Film zamienią wybranych widzów w zombie. Będzie to więc nie tyle pokaz filmowy, co wielka, jedyna w swoim rodzaju przygoda!

Octopus Film Festival – pierwsze ogłoszenia programowe
Od 22 do 26 sieprnia 2018 roku
Gdańsk

Komentarze wyłączone.