• 2018-06-28

Mieczysław Fogg – pieśniarz Warszawy

Utwory Mieczysława Fogga w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis ukażą się 27 lipca na płycie wydanej w ramach corocznego cyklu Pamiętamy ’44  i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia odbędzie się także uroczysty koncert prezentujący zarejestrowany materiał. Organizatorem wydarzenia i wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a współwydawcą Wydawnictwo Agora.

Fogg – pieśniarz Warszawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fogg – pieśniarz Warszawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mieczysław Fogg to artysta wyjątkowo mocno związany z Warszawą. Karierę wokalisty rozpoczął bardzo wcześnie, śpiewał aż do śmierci, przeżył prawe cały XX wiek ze wszystkimi tragicznymi zwrotami jego historii. Kojarzony z piosenką retro stał się uosobieniem całego utraconego świata. Jeśli przedwojenna piosenka to Fogg, jeśli tango to Fogg, jeśli nostalgiczna nuta z czarnej płyty to Fogg. Mimo bardzo licznych wyjazdów na zagraniczne trasy koncertowe zawsze wracał do Polski. A dokładnie do Warszawy.

Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z zespołem Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis postanowiło oddać hołd Mieczysławowi Foggowi prezentując jego twórczość w interpretacji współczesnych artystów. Na płycie znajduje się 14 piosenek, prezentujących twórczość artysty z wszystkich okresów jego wieloletniej kariery.

Fogg – pieśniarz Warszawy
27 lipca 2018 roku
Muzeum Powstania Warszawskiego

Komentarze wyłączone.